Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kölcsönadtam, nincs róla...

Kölcsönadtam, nincs róla papir, mitévő legyek?

Figyelt kérdés
kölcsönadtam 2300eurót, nincs róla papirom, de van egy kézzel irt "szerződésem" amit aláirt a személy. és egy hangfelvétel arról amiről beszélgetünk az ügyről azzal akinek kölcsönt adtam, aztis mondja, hogy ebből nemlátok már semmit, meg az összeget is. ez egy közös kocsi vásárlás volt. esetleg ha az autókereskedésbe visszamennék és az eladó tudná bizonyitani hogy tényleg tőle vettük és 2en fizettük (tanuja volt) lehet rá mód hogy visszakapjam a pénzem bármely módon is?

2014. jan. 8. 22:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Jogilag semmi sem történt és semmit sem tudsz tenni. Kölcsönadni kölcsönszerződéssel, közjegyzővel adunk kölcsön ha valamikor viszont akarjuk látni a pénzünket. A hangfelvétel meg a tanúk nem érnek semmit.
2014. jan. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 egy újabb válaszoló ***** válasza:
Drága lecke volt.
2014. jan. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A kézzel írt szerződés nem papír?
2014. jan. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem azzal van baj, hogy kézzel írt a szerződés, hanem, hogy kell rá 2 tanú, aki személyi igazolvány számmal tanúsítja, hogy a pénzátvétel valóban megtörtént.


Ha akkor nem voltak ott tanúk, nem ér semmit.


Drága lecke volt. Hihetetlen, hogy így belementél.

2014. jan. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

"és egy hangfelvétel arról amiről beszélgetünk az ügyről azzal akinek kölcsönt adtam, azt is mondja, hogy ebből nem látok már semmit,"


hát 1. Tehát készült hangfelvétel, ami ezek szerint gondolom azt feltételezi hogy, nos valószínűleg elővigyázatosságból mert hát sok pénzről van szó és nem lenne jó ha elveszne. Mert azért csak úgy nem szoktak hangfelvételeket készíteni, inkább ha valami kompromittáló kell, nem bízunk benne, vagy akár tanuláshoz stb.


Mind1 szóval a lényeg hogy ezek szerint aki odaadta azért valamelyest gondol arra, hogy ebből gáz lehet szóval ELŐVIGYÁZATOS, DE persze annyi esze már nem volt hogy mondjuk oda se adja, főleg így hogy "ebből már nem látok semmit".... megfenyegette vagy mi? (most direkt beszélek 3. személyben, mert amúgy baromi gáz) mert ha nem volt kényszerítve stb, háát, a hangfelvétel mellé már annyi esze lehetett volna hogy mondjuk nem adja oda.


Ennyi pénzből annyi minden mást lehet volna csinálni, de tényleg nem látja többet az fix

2014. jan. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
5-ös: nyilván a hangfelvétel már jóval a kölcsönadás után készült.
2014. jan. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
a hangfelvétel egy telefonbeszélgetés
2014. jan. 9. 16:57
 8/9 egy újabb válaszoló ***** válasza:
Hangfelvétel semmit sem ér. Tanúkkal aláírt kölcsönadási szerződés kell/ett volna.
2014. jan. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ja hogy telefonbeszélgetés, háát, mondjuk akkor most ez direkt készült vagy nem? Mert lehet akkor mégse volt olyan elővigyázatos xy, csak valami automata rögzítette.


De mindenesetre tényleg ez így tényleg nem ér semmit, hát jogilag. Max mutogathatja, hogy látod-látod?! mekkora szemét #@@#, ezt a kis #####

2014. jan. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!