Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A szerződést mindenképp...

A szerződést mindenképp figyelmesen el kell olvasni a munka szerződésnél? Lehet benne olyan kitérő, amely esetleg nekem kellemetlen helyzetet teremthet az aláírása után? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Főiskolás vagyok. Egy csoporttársam ajánlott egy munkalehetőséget a cégüknél. (annyira sokat nem beszélem az adott csoport társsal, hogy nagyon ismerjem, csupán pár szót váltottunk, állítólag a kiállásom és kommunikációs készségemre figyelt fel ami miatt nekem -is- felajánlotta a munkát).


A probléma az, hogy én még nem voltam sem rész munkaidős, sem teljes munkaidős sehol. Maximum diákmunkán vettem részt, így nem vagyok mindennel tisztában.


A szerződésben amelyet alá kell írnom a felvétel során, lehet olyan dolog amely rám rossz hatással kihathat?

Tehát mindenképp el kell majd olvasnom a szerződés minden egyes pontját, hogy az megfelel-e, avagy szerződésben nem nagyon tudnak olyan pontot írni amelyből nekem károm lehet?


Mint mondtam az illetővel pár szót beszéltem, így természetes hogy bizakodok és nem bízok meg ebben teljes mértékben.


Ebben kérném segítségeteket. Mindenképp olvassam és értelmezzem a szerződést (amennyiben még meg is értem.. ha jogi megfogalmazás lesz...), avagy tulajdaképp felesleges mert nagyobb károm nem lehet belőle amennyiben más is szerepelne benne.

Van-e félni valóm, és legyek-e óvatos, vagy nyugodtan minden gond nélkül aláírhatom?

Előre is köszönöm.



2014. jan. 9. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:

ez evidens, hogy alaposan át kell olvasni minden szerződést aláírás előtt

el sem hinnéd, miket bele lehet írni

legyél körültekintő

2014. jan. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
azt milyen munka? értékesítés,házalás,hideg hívások lebonyolítása?
2014. jan. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Teljesen egyértelmű, hogy aláírás előtt elolvasod (ne zavarjon, ha sürgetnek), és ha nem értesz benne valamit, akkor kérdezel, ha pedig nem értesz vele egyet, akkor alá sem írod.


És igen, tudnak olyat beleírni, ami Rád nézve hátrányos. Egyébként csak olyat írhatnak bele, amelyet valamilyen jogszabály nem tilt. De ettől az még lehet Rád nézve hátrányos. Viszont ha aláírod, akkor azzal már nem tudsz mit kezdeni...:(

2014. jan. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mindent alaposan el kell olvasni, amit aláírsz, ez szerződésekre kiemelten igaz.
2014. jan. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszolóknak, ez esetben mindenképp alaposan átolvasom.

Igen, leginkább a sürgetés az ami felmerült bennem, hogy mindenképp elolvassam-e miközben nincs rá idő, avagy a sürgetés által inkább csak írjam alá.

De akkor ez esetben mindenképp átfutom, még akkor is ha sürgetnek, avagy ha mindenképpen ragaszkodnak ahhoz hogy siessek vele akkor felállok és eljövök, hogy én így nem írom alá..:)


Ismételten köszönöm minden válaszolónak, mentek a zöldek!:)

2014. jan. 10. 14:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Erre megint csak azt tudom mondani, hogy ne zavarjon, ha sürgetnek. Velem is mindig eljátszák mindenhol, de én csak bólógatok, hogy "OKÉ", és olvasom tovább... úgyis megvárják, hogy a végére érjél.

Ha meg nagyon nem, akkor az már eleve gyanús!

2014. jan. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Pontosan, a sürgetéssel nem kell foglalkozni.


Én pl. amikor a diákhitelt igényeltem, kb. egy órát ültem az irodában, amíg átbogarásztam a papírokat, és miután a felmerülő kérdéseimre megnyugtató választ kaptam, csak az után írtam alá szerződést.

2014. jan. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!