Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Feltétel Nélküli Alapjövedelem...

Feltétel Nélküli Alapjövedelem (FNA), már aláírtad? Https://ec.europa.eu/citizens-initiative/REQ-ECI-2012-000028 /public/index. Do? Lang=hu

Figyelt kérdés

[link]


"A mai nyugdíjasok gyerekkorában megütközés fogadta az önkiszolgáló boltok megnyitását. Képtelenség eladók nélkül árusítani! A vevők az első nap mindent ellopnak - mondta az izgatott többség. A kalauz nélküli villamos is pihent agyú ötletnek látszott. A 60-as évek végén, az "új gazdasági mechanizmus" bevezetésekor komoly emberek őszintén aggódtak, hogy ha nincs tervutasítás, akkor ki fog dolgozni? Hogyan lehet az embereket munkakényszer nélkül munkára fogni? Fiataloknak: hihetetlen, de egészen 1989-ig még volt Magyarországon KMK, vagyis "közveszélyes munkakerülés" nevű bűncselekmény, amiért elvihetett a rendőr... Hivatásszerűen csak a filozófusok, a művészek és a nagy újítók, feltalálók szoktak rákérdezni az evidenciákra. No, meg a gyerekek, de ők aztán kivétel nélkül. És igazuk van. Miért kell a levest mindig a hús és a főzelék előtt enni? - kérdezik. Mert így szoktuk. - feleljük. Pedig a portugáloknál sokszor az utolsó fogás a leves, Kínában meg gyakran a főételhez isszák, hígan."

[link]


Jelenleg hét párt támogatja az FNA bevezetését hazánkban: az MSZP, az LMP, a Kalózpárt, a Negyedik Köztársaság Párt, a Zöld Baloldal, a KTI Néppárt és az Európai Baloldal - Munkáspárt. És Te támogatod?


2014. jan. 14. 23:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Én nem, de kösz a kérdést.
2014. jan. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis, ritka elmebajos ötlet.
2014. jan. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Már csak az kéne, hogy ennek köszönhetően még jobban elszaporodjanak a multipigmentesek.....
2014. jan. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Nem lenne rossz, csak félő, hirtelen felbukanna 5 millió határontúli a magyar állapolgárságát villogtatva, hogy ők bizony pénzt akarnak, az helyi cigókról meg ne is beszéljünk...
2014. jan. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ennyire elmebajos ötlettel még a FIDESZ sem tudott anno előállni, pedig ott is voltak ám ötletek...


Bruttósított cigánykrvának 75 alanyi jogon mi? Akkor ki fog 64e-ért dolgozni? És miből akarják kifizetni?


Ugyan már, ne nevettessük ki magunkat, ez még viccnek is rossz.

2014. jan. 15. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

4:


De ahhoz hogy valaki megkapja, állandó magyarországi tartózkodás kell. A legtöbb határon túli magyarnak bőven van olyan megélhetése (ami több, mint 50 ezer), hogy ne jöjjön ide a pénzért. Plusz még le is kellene telepedniük Magyarországon, ami megint rengeteg pénzbe kerülne nekik. Ilyentől nem kell félned.


Ennek ellenére én is hülyeségnek tartom az ötletet még úgy is, hogy személy szerint én jól járnék vele (mert 18 éven felüli egyetemista vagyok, aki még nem dolgozik).


A hét "pártból" meg öt nem is parlamenti és kb. összesen lehet egy középiskolai osztályra való szavazótáboruk. Most ha az én egyszemélyes pártom is támogatná ezt, akkor már a hetet átírják nyolcra?

2014. jan. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!