Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen külföldi részvényt...

Milyen külföldi részvényt VOLT érdemes venni tavaly nyáron?

Figyelt kérdés

[link]


Itt azt írja, hogy 1000 fontból 14,700 fontot csinálhatott aki az independent tippjeit megfogadta. Nem olvastam végig csak ezt a mondatot.


Ez igaz?

Akkor ha valaki egy lakás árát beletette volna, idén már villát vehetett volna az árából?


Az elmúlt 10 évre vetítve kinek az előrejelzései a legjobbak, legpontosabbak?



2014. jan. 17. 08:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem anno ilyen téren a zacks.com jött be, 160e-ből lett 380-am egy nap alatt,részben az ő előre jelzései (Netflix skandináv piacnyitásának időpontja)alapján. Igaz utána a profitot fel is éltem a dollár/huf kereszten később.
2014. jan. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%

A Zack's Investment tényleg jó.

Véletlenül feliratkoztam a hírlevelükre és azóta minden nap kapom a kéretlen tippjeiket emailen. Amiket viszont el szoktam olvasni, csak épp nem követek vakon másokat. De általában jókat mondanak és a céget, amin tavaly sokat kerestem, ők is követték, elemzeték és ajánlották (csak épp nem mittuk vettem meg).

Az amerikai részvénybefektetésem, a Smith and Wesson tavaly április óta 75%-ot hozott. Tehát ha 9 hónapja beletettem 1 milliót, akkor most van 1,7 millióm.


De persze még több még jobb is létezett.

Netflix (filmkölcsönző), Tesla Motors (elektromos autó gyártó), First Solar (napelem).

Ezek közül az első kettő például 4xezett tavaly. Ha beletettél 4 milliót, kaptál 16-ot.


De a napi ba.szakodásban nem hiszek, mert nem olyan személyiségű vagyok. Inkább hónapokra, évekre szeretek befektetni, és azok hoznak duplázást, négyszerezést inkább.


A tavaly nyár az csak 2-3 retkes hónap. Annyi idő alatt semmi nem emelkedik 3-4-5-6-szorosára. Inkább minimum egész éveket nézz.

2014. jan. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Tavaly olyan durva bull market volt, hogy egy csimpánz is össze tudott volna hozni egy 47%-s hozamot. Mert rosszul értelmezted a cikket, nem 1000-ből, hanem "£1000 in the shares of each of the 10", azaz 10.000-ből csináltak 14.700-t.


Ami egy tiszteletreméltó eredmény az évek távlatában, de tavaly csak annak nem ment, aki vagy nagyon hülye volt, vagy nem az egész évet nyomta végig.


Itt vannak a legjobb tavalyi részvények: [link]


[link]


A Freddie Mac és a Fannie Mae 1000 és 1300%-t hoztak.

2014. jan. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Huh, igazad van ezt benéztem, a 47% is szép nagyon.


Köszönöm pacsik mentek, olvasgatok tovább. Régi motorosok vagytok tőzsde terén?

2014. jan. 17. 17:36
 5/12 anonim ***** válasza:
4 éve demózok, kettő éve szálltam be kisebb összeggel élesbe. De "óvatos" kategóriás vagyok, így nagyobb összeget inkább stabilabb bef.alapba teszek és nem kockáztatom, ha nem muszáj.
2014. jan. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Csak a befektetési alapok annyira nem hoznak sokat, igaz az a biztosabb kevésbé rizikós.
2014. jan. 17. 18:05
 7/12 A kérdező kommentje:

Smith and Wesson


Ez ha jól tudom fegyvergyár. De hogy döntesz ilyen mellett?


Nő a bűnözés ergo több ember fog fegyvert venni? vagy milyen logika alapján lehet erre fogadni?


Esetleg lazítottak valami törvényen? Pont hogy előkerült a szigorítás, az x-dik iskolai lövöldözés kapcsán.


Vagy teljesen más miatt vettél S&W-t?

2014. jan. 29. 14:07
 8/12 anonim ***** válasza:

Úristen, közel 10 részlet simán eszembe jut, ami miatt pont fegyverrészvényt és pont ezt vettem. Az alábbi dolgok mind-mind benne vannak abban hogy megvettem a részvényt és abban is hogy biztos vagyok a dolgomban.


1. Szeretem a fegyvereket. Gyerekkoromból ez rajtam maradt és most is érdekelnek a fegyverek. Járatok fegyvermagazint, néha elmegyek lőtérre lőni, jobban értek a fegyverekhez mint az emberek 95%-a, hordok magamnál gázpisztolyt önvédelemre és szerintem pont úgy kellene Magyarországon legalizálni az éles önvédelmi lőfegyvereket a lakosság számára, mint Csehországban vagy Szlovákiában.


2. Tavaly ilyenkor egy jó lehetőséget kerestem, hogy a pár hónap alatt összespórolt frissen keletkezett megtakarításaimat hova tegyem. Bármilyen magyar, amerikai vagy európai részvényt kerestem. Ekkor jelent meg a portfolio.hu-n egy elemzés (kb. 2013 márciusban) a két nagy amerikai fegyvergyártóról, amik a tőzsdén vannak (Smith and Wesson, Sturm Ruger). Ez irányította rájuk a figyelmemet és ezután saját magamtól részletesen is átnéztem a céget. Hibát nem találtam.


3. Pont 2012 végén sokat esett a részvény árfolyama a nagy iskolai lövöldözés miatt, amikor 20 kisgyereket lőtt le valaki. Én meg ugye nem sokkal utána akartam venni, miután esett, '13 elején.


4. Mindig tudom mi történik az iparágban, követem a híreket.

[link] - Itt általában a fegyverekről szóló hírek vannak, magyarul.

[link] - Itt minden a céggel kapcsolatos hír megjelenik és el is olvasom őket.


5. "Esetleg lazítottak valami törvényen? Pont hogy előkerült a szigorítás, az x-dik iskolai lövöldözés kapcsán. "


Pont ez a lényeg! Obama szigorítani akarta/akarja a fegyvertartást. Emiatt azok akik félnek, hogy nem lehet később fegyverük (a szigorítás miatt), rengeteg fegyvert kezdtek el vásárolni. Ez (is) növeli a fegyvervásárlók számát. Pont hogy a szigorítási törekvések növelik a fegyvert vásárlók számát.


6. Tavaly az USA-ban egy új államban legalizálták az önvédelmi fegyvertartást (mind az 50 államban kicsit mások a fegyvertörvények). Illinois állam lakossága 12 millió fő önmagában és tavaly nyár óta a legtöbb lakosnak számára engedélyezett a fegyverviselési engedély kérése.


7. Általánosan növekvő az amerikai gazdaság pár éve és pár évig remélem még stabil növekedésben marad. Mostanában várható az a fajta konszolidáció, amikor a vállalati profitok már nem csak a tulajdonosokhoz, részvényesekhez mennek, hanem a vállalatok dolgozói is részesülnek belőle fizetésemelés formájában. És általában nem a leggazdagabb, legfelsőbb rétegekben jellemző a tömeges fegyvertartás, hanem a közép és alsóbb osztályokban. Ezért gondolom alapvetően, hogy a fegyver eladások száma a következő 1-2 évben is emelkedő trendben marad.


All in all, a lényeg hogy szerintem ez egy nagyon jó befektetés volt és lesz a következő emelkedő időszakra. Eddig 9 hónap alatt a nyereségem 53% rajta, de nem rég még 78% is volt, csak pont most volt az utóbbi héten egy nagyobb korrekciója.

2014. jan. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Huh, korrekt elemzés, nem is gondoltam, hogy olvasod még a topikot.

Neked lehet egy IQ-d... :)

2014. jan. 29. 17:44
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha olyan nagy IQ-m lenne, biztos levettem volna hogy a fundamentálisan stabil és jó alapokon álló, de a tömegek által nagyon hype-olt és talán túl magasra is pumpált sztárrészvényeket kell venni. Akkor tavaly egy Teslán vagy egy Netflixen érek el 400% profitot az 50% helyett :D De azért köszi!
2014. jan. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!