Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érdemes aranyba pénzt fektetni...

Érdemes aranyba pénzt fektetni? Úgy értem megéri pl. arany ékszereket vásárolni?

Figyelt kérdés
2014. jan. 19. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha valaki hisz a hosszútávú pozitiv változásban, akkor biztosan megéri. Most olyan alacsony az arany ára (nálunk), hogy vonzó ez a vélekedés. De ez nem fog olyan "kamatot" hozni 10 - 20 éven belül, mint ha működő vállalkozásba lenne fektetve, ami folyamatosan forog és többszörösen hozza meg a befektetett tőkét.
2014. jan. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%
Ékszerbe nem éri meg mivel az jóval drágább mint a befektetési arany! Amúgy meg érdemes foglalkozni vele mert hamarosan ugrásnak fog indulni tehát nem egy veszett dolog lenne..
2014. jan. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ékszerbe semmi képpen.

Befektetési aranyban lehet gondolkozni, de nagyon vigyázni kell honnan szerzed be, mert sok az átverés.

Az meg egyáltalán nem biztos hogy ugrásnak fog indulni, ahogy a második válaszoló írta. Senki nem tudja merre fog menni, de az arany mindenképpen jó értéktartó, az infláció ellen, nagy hozamokra ne számíts tőle.

2014. jan. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
Valóban 100%ig biztosan nem tudni, hogy emelkedni fog de erre spekulál mindenki! Én karácsony előtt bevásároltam mikor lement 1200alá! De amint beindul a csökken amerikában úgy kifognak vonulni nagy összegekkel a részvény piacról és az aranyba fognak fektetni ami növekedést fog eredményezni! Lehet ezen vitázni nem csak én gondolom így hanem a piac meghatározó szakértői is! Persze mi magyarok mindig okosabbak vagyunk a világnál!!! Lásd a klüpklokszot az MNB élén is!
2014. jan. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem vitázni szeretnék, csak azt akartam, hogy a kérdező tudja, hogy egyáltalán nem biztos, hogy felfelé fog menni az árfolyam.

Ráadásul ugye itthon, a dollár forint árfolyam is befolyásolja a hozamot, nem csak az arany dollárban nézett ára.

Persze látom én is hogy innen felfelé kéne már mennie és valószínűleg arra fog, csak ez egyáltalán nem biztos. :)

2014. jan. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Erre írtam, hogy nem veszett fejsze tehát van benne ráció

Pénzvilágban 100% dolog nincs!!!

2014. jan. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ékszert jó esélyel csak tört aranyként tudod majd eladni, ez pedig vesztesség.

Valóban jobb a tört aranyat venni s késöbb úgy eladni.


Átverés esély tényleg van. Aránylag magas, szakértő nélkül nem jó ötlet magánuton aranyat venni. (Úgy olcsóbb). Ékszerboltban biztonságos de drágább.

Ugyanakkor ez mindenre igaz: hozzáértés nélkül nagyobb a bukásveszély.


Globális prognózis:

1. Kina aranyéhsége növekszik: aranyhiány, áremelkedés

2. A sok hardverszemét aranyvesztességet okoz: az emberiség aranykészlete a szemétbe vándorol, visszanyerése vesztességes, tehát ez a folyamat is az aranyár növekedést generálja.

De:

1 Sokan gondolkoznak, hogyan lenne gazdaságos a szemétből aranyat visszanyerni.

ha valaki gazdaságosan megoldja az aranyár emelkedés ellen hat.

2. Több trillió tonna arany van a világ óceánjaiban hihetetlenúl felhigitva.

ha valaki megoldja hogyan lehet ezt gazdaságosan kinyerni az is arany ár esést okoz.


Viszont ha aranyat veszel akkor jó esélyel akkorát nem fogsz bukni hogy mindenedet elveszitsd netán minuszba menj. Vállalkozással ez megeshet.

2014. márc. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!