Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Sima levél nem érkezett meg....

Sima levél nem érkezett meg. Hogyan tudok utána nézni?

Figyelt kérdés

Vaterán rendeltem egy könyvet 2000 Ft-ért. Állítólag a tulajdonos már 1 hete feladata sima levélként (jó értékeléseket szokott kapni, szóval ezért is bíztam meg benne) és még mindig nem kaptam semmit. Hol tudok ennek utána nézni? Postán nyilvántartják hogy érkezett e levél az én nevemre? Hogy tudom kideríteni, hogy egyáltalán tényleg fel lett adva ez a levél, nem csak átcseszik a fejemet?


Ilyen még nem történt velem, mindig mindent megkaptam eddig. Postaláda biztonságos nem lophatták ki belőle. (ha egyáltalán bedobták)

Légyszí hasznos válaszokat írjatok! Az hogy hogyan, miként kellett volna ezt intéznem vagy feladatni nem érdekel, mert a tényeken nem változtat.



2014. jan. 20. 22:37
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Csak bízni tudsz az eladóban, hogy tényleg feladta, valamint várni. Sima küldeményhez nem tartozik semmilyen azonosító, vagy megérkezik, vagy nem. Ajánlott levélhez tartozik valamiféle szám, a neten nem, de a postán utána tudnak nézni merre járhat. Sima levélnél csak a várakozás marad. Magad megnyugtatása miatt bemehetsz a postára és kérdezősködhetsz, de kevés az esély, hogy náluk van vagy érdemleges információt tudnak adni a hollétéről.
2014. jan. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A sima levélnek sehol nem tudsz utánanézni.


Viszont az érdekes lehet, hogy mekkora a könyv mérete, mivel ha nagyobb a levélszekrény útján kézbesíthető méretnél, akkor alapból csak ajánlottan tudta volna feladni.


Ha ennél nagyobb volt a csomag, akkor biztos, hogy átvertek:

324 mm x 229 mm x 24 mm

2014. jan. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A könyv mérete nem nagy és nem is vastag (A5ös méret lehet) szóval biztos hogy befér a postaládába. A postás is nagyon rendes, ismerjük őt ha nem fért volna be akkor meg tuti becsenget. De fogok vele is beszélni, ha összefutunk. Vagy várok még pár napot és megérdeklődöm a postán. Csak ha nincs semmi felháborít hogy elbuktam a könyv árát. :(
2014. jan. 21. 00:46
 4/5 anonim ***** válasza:
A postán se fognak tudni semmit mondani. Ez benne van a pakliban sajnos sima levélként, nem érdemes spórolni az ajánlott díján 265Ft-ot.
2014. jan. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen tudom, tanultam belőle. Legközelebb biztos nem így fogom.... de szerencsére ma megkaptam a "levelet", úgyhogy köszönöm a válaszokat.
2014. jan. 21. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!