Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Diákmunkán dolgozok, megvan a...

Aanydatotezere kérdése:

Diákmunkán dolgozok, megvan a diákom érvényes matricával, de kiiratkoztam a suliból?

Figyelt kérdés

A szakma amit tanultam nem jött be ezért iratkoztam ki, de csak szeptembertől tudok máshova beiratkozni.

Diákmunkán dolgozok, a diák megmaradt , októberig érvényes a diákom. A kérdés az lenne , h ha tovább dolgozok , mi történik?pl az adóbevallásnál....más "diákok" is ezt csinálták de nekik nem lett ebből probléma ...



2014. jan. 21. 06:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Pl. megkérdezheted a munkáltatódat, azért vannak. :D
2014. jan. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 gabee9 válasza:
Elvileg vinned kell azthiszem negyedévenként iskolalátogatásit. Ha ezt nem kérik akkor nem lesz gondd, de! A probléma ott van, hogy azthiszem az adóhatóság utólag elvileg akár meg is büntethet, mert valamilyen szinten adócsalásnak számít. Egy diák másképpen adózik mint egy normális ember és ez esetben te már nem számítassz diáknak, csak akkor, ha van jogviszonyod. A jogviszony akár meddig megszűnik, akkor arra az időszakra te nem számítassz diáknak.
2014. jan. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!