Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megszüntethetik e a segélyemet...

Megszüntethetik e a segélyemet? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok! A következő történt velem. Január 10-től dolgozom mint közmunkás. Múlt héten pénteken kaptam egy hivatalos levelet amit nem tudtam felvenni mert dolgozom mint közmunkás. Ma volt egy kis időm hogy felvegyem ezt a levelet, és kiderült egy kiközvetítő lap van benne a Munkaügytől, egy állásról amire múlt héten kellett volna jelentkeznem vállalva az együttmüködést a munkaüggyel! De mint említettem akkor már dolgoztam mint közmunkás és el se tudtam volna menni. Ma gyorsan bementem a Munkaügyi központba a közmunkás szerződésemmel és fénymásolatot csináltak erről, miközben bejelentettem hogy a kiközvetítőlapot amit kaptam nem tudtam kitöltetni, mert az állásegyeztetésre kijelölt időpontban javában dolgoztam mint közmunkás és esélyem se lett volna elmennem. Az ügyintéző nőci eléggé morózusan vette el a kitöltetlen közvetítőlapot majd csatolta mellé a közmunkaszerződésemet, miközben bírálta a hozzáállásomat hogy miért nem mentem el jelentkezni az állásra...Hiába mondtam neki hogy a levelet felvenni se volt időm közmunka mellett, mert délután 18-ig dolgozom, azért tette a megjegyzéseket! Mi a teendő ilyenkor? Elvehetik a segélyemet? Nem vagyok egy ingyenélő típus hiszen elvállalok mindent amit adnak így a közmunkát is, de hogyan mehettem volna el az állásinterjura amikor dolgoztam mint közfoglalkoztatott?

2014. jan. 21. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:
28%
....nem hiszem hogy 12 oraban foglalkoztatnak,ergo délelott azert lett volna ido felvenni a levelet. Tehát Erthető ha nem tetszését nyilvánitja. Ha szerencsed van elfogadjak hogy a kozmunka miatt nem jlentkeztel,ha nem,akkor annak a fent leirt gondolatmenethez lesz koze. Akkor viszont megvonjak a segelyt mert nem mukodtel egyutt.
2014. jan. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát pedig sajnos ez a helyzet áll fent, mert úgy dolgozunk hogy 3 nap 12 óra, négy nap szabi. Úgynevezett állattenyésztő programban vagy miben a sertéstelepen. Ráadásul variálják a beosztást hogy 3 nap délelőtt 3 nap éjszaka stb.
2014. jan. 21. 15:25
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

nem szüntethetik meg


ők küldtek a közmunkára ... mielőtt kiközvetítenek máshová, nézzenek már utána a nyilvántartásukban

2014. jan. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen ezen a véleményen vagyok én is. Most tehetek arról hogy dolgozok, nem tudom felvenni időben a levelet és a kijelölt időpontra kiírt egyeztetésre se tudok elmenni mert akkor meg éppen dolgozom?

Egyébként a poén az hogy a jelentkezés azon a napon lett volna amikor a levelet kaptam vagyis múlt héten pénteken! A postásunk ráadásul délután kettőkot szokott járni míg az időpont aznap délelőtt 10-re szólt! Gyakorlatilag mire megkaptam volna már le is késtem volna így is úgy is!

2014. jan. 21. 16:05
 5/5 Sándor G ***** válasza:

Nem vehetik el a segélyedet, mivel az nem is jár, nem is járhat, a közmunkát sem veszik el, bár én nem vállalnék 12óra éjjel-nappalt váltott műszakban szaros 50ez.ft.ért, de megértelek mert nálunk is ezt csinálják, Gye.n csak juhok, +csirkék vannak, a polgimesternek és a jegyzőnek jut belőle csak.

Végül de nem utolsó sorban, a munkaügyi kp. nem cseszegethet, mert te dolgozol munkaviszonyban vagy,miért nem értesitettek korábban, keressenek mást és kész.

Semmilyen hátrány nem érhet, amiért későn vetted át a papírt, lehettél volna beteg, vagy valakid a családból, aki ápolásra szorul.

igaz ez se olyan egyszerű, manapság mindenről igazolást kérnek, az igaz.

2014. jan. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!