Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy működik az új végrehajtás...

Hogy működik az új végrehajtási törvény a gyakorlatban? El lehet térni a fokozatossági sorrendtől az adósok fele arányú kérésére?

Figyelt kérdés
Adott egy ingatlan 5 tulajdonossal, abból 3 tulajdonos fejenként 1/4-ed résszel, kettő pedig 1/8-ad résszel. Az ingatlanban életvitelszerűen 2 fő (1/4-ed tulajdonos) él és halmoz fel közös költségtartozást, amit végrehajtási fázisban az összes tulajdonosra kiterjesztenek. A végrehajtás 35 napos inkasszóba lép, az összes tulajdonos számláin. Az 1 fő 1/4-ed és a két fő 1/8-ad tulajdonos kérheti a végrehajtótól az inkasszók visszavonását, az ingatlan árverezése mellett?

2014. jan. 24. 12:01
 1/6 A kérdező kommentje:
kieg: magánszemélyekről van szó, 500.000 Ft feletti tartozás, nem jelzálogos ingatlanon. Így a részletfizetés és annak nem megállapodás szerinti fizetése nem járható út...
2014. jan. 24. 12:07
 2/6 anonim válasza:

helyedben írnék egy szép kis megállapodást "okosba" meg írni ;)

Mellesleg kérdésedre nem tudom a választ ajánlom, hogy hívj fel egy végrehajtót kérdezd meg percek alatt meg tudod!

2014. jan. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Egyértelmű. Akihez tartozik az ügy, azzal beszélek hétfőn, csak érdekelne, hogy van-e tapasztalat e téren valakinek.


Az "okos" szerződést nem írná alá a "problémaforrás".

Ezért is gondoltunk hirtelen erre az elvi lehetőségre, csak a törvény ugye most pont e téren szigorított és nem engedi az árverést, amíg van mit foglalni. Le tudják vonni, csak hát más sarát befizetni csak úgy, drága mulatság azoknak, akik nem járultak hozzá a tartozás felhalmozáshoz.

2014. jan. 24. 18:24
 4/6 anonim válasza:
100%

Erre csak az a megoldás, hogy a "problémaforrás" tartozását ki kell fizetnetek, utána pedig közjegyzőnél kérni kell a fizetési meghagyás kiadását, mert tudjátok igazolni, hogy az ő tartozását fizettétek ki.

Ezután kérhetitek az ingatlan 1/4 részének az elárverezését is, vagy egyszerűen az egész tulajdoni hányadot. Kb 1/4 részt lehet rajta bukni, amennyiben az első körben elmegy a lakás, a többit felossza a nem tartozó tulajdonosok között a végrehajtó. Aki tartozott, az egyértelműen nem kap semmit. Vagy ha tisztában lesz végre a tartozása következményeivel, akkor bele fog menni az "okos szerződésbe".

Talán járható út, de azért megkérdeznék egy ügyvédet. Vagy valaki javasolta egy végrehajtó megkérdezését is. Szerintem valami hasonlót fog mondani.

2014. febr. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Mivel 1 millió feletti volt a tartozás összege, amit kifizettünk helyettük, így eddig a fizetési meghagyást nem láttuk lehetőségnek. De közjegyzőnél azt mondták nem akadály, hogy efelett van a követelés értéke. Egyeztettünk ügyvéddel is korábban, majd megtaláltuk a sok lehetőség közül, nem a legrövidebbet, de célra vezetőt. Valószínű ez lesz, amit írtál is. Fizetési meghagyás,majd szabad kézből értékesítés, ahol elővételi jogunk lehet.


Még pár apró részletkérdés hiányzik a végrehajtótól, de legalább elindulhat a folyamat. Köszi a választ!

2014. dec. 4. 11:52
 6/6 anonim válasza:

Mi az az okos szerződés?

Sajnos én is hasonló cipőben járok,és nagyon tanácstalan vagyok.Csak nekem 550 000 ft.-os lakás 1/3-ról van szó.

2015. júl. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!