Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kereskedni szeretnék az...

Buyuk kérdése:

Kereskedni szeretnék az e-bay-en, de elképesztő szállítási költségek vannak, holott a hasonló felhasználók 2-4 euróért tudnak kiszállítani. Hogyan csinálják?

Figyelt kérdés

Konkrétan palackozott bort árulnék, 12-18 euró közti áron, de a legolcsóbb ajánlat 5000 Ft fölött van a szállításra Németországba. Viszont ha keresek az oldalon, magyar bort 2-4 eurós szállítási díjjal is találok. Tudom, hogy a futárszolgálatok szerződéssel kedvezőbb feltételekkel szállítanak, no de ennyire? Másik gond, az, hogy egy ilyen szerződésért vállalni kell a rendszeres szállítást, ami főként kezdetben számomra nem megoldható.... Van megoldás, hogy versenyképes szállítási költségeim legyenek? Esetleg egy szerződéses bolthoz csapni az én megrendeléseimet és azt külön neki fizetni?

köszönöm előre is a tippeket válaszokat



2014. jan. 24. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem értek hozzá csak egy felvetés, attól hogy magyar bór lehet, hogy ausztriából vagy németországból történik a kiszállítás és nem Moról!
2014. jan. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Alkoholos terméket nem ajánlanék, hogy kereskedj. èn megpróbáltam, de elég komoly engedélyek szükségesek. Jövedéki adó alá esik, ugyan úgy kezelik mintha cigit akarnál külföldre vinni eladás céljából...

Emellett német zárjegyet is kell tegyél az üvegre...


Ameddig én eljutottam az az, hogy a Bodeni tónál találtam palackozós céget. tehát hordóban menne ki (így a legolcsóbb) és ott átpalackozásra kerül.


Ehhez viszont nagy töke kell. A szállítás meg egy olyan dolog, hogy ha napi szinten több 100 megrendelésed van akkor már te is kapsz kedvezö szállítási lehetöséget és üvegre lebontva pár centbe - euroba fog csak kerülni. Amíg nincs meg az a bizonyos mennyiség elég húzós...

2014. jan. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
egy halom e-bay hirdetést tudnék mutatni, ahol házi palackozású bort, sőt pálinkát árulnak, (zárjegymentesen....) 2-4-6 euró szállítási költséggel... és ezek túlnyomó többsége magánszemély, mégis megoldották
2014. jan. 24. 14:32
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö!

a # 3/pontra jelzem a válaszom.


Tehát akkor kicsiben csinálod. Lehet de ne legyen kereskedelmi mennyiség. Elöbb utóbb rád szállnak. Vannak freelancerek akik árulgatnak sok mindent, nekik jó a kapcsolatuk németországba.

PL ismerösük hetente megy Németországba, ök minden fuvarnál visznek magukkal ki eladni kívánt terméket. Tehát van kint egy lerakat, az oda szállítás így már ingyenes.


Másik variáció: Buszok akik rendzseresen mennek külföldre ott is leadható csomag és töredékéért viszik ki az árut. Persze lenni kell valakinek külföldön is aki majd átveszi és postára adja.


Bolttal sajnos nem tudsz szerzödni mert ahogy az elöttem hozzászóló is mondta, magyar cimke és magyar zárjegy is van rajta. Ez vámköteles áru.

2014. jan. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
akik 2-3 Euroért szállítanak ki ott a termék már az adott országban található. Többnyire több accountot nyitnak ebay-en, hogy ne tünjön fel a kereskedelem látszata. Persze egyszer kell csak kivizsálniuk utána szép summa a büntetés.
2014. jan. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!