Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi az indoka annak, hogy...

Mi az indoka annak, hogy itthon nem a hazai termékek a legolcsóbbak, nem az lenne a logikus?

Figyelt kérdés

Biztos fiatal vagyok még a megértéséhez, 17 vagyok, de szerintem logikusan nézve valami nem kóser, hogy épp a hazai a drága.

Például élelmiszeripari termékeknél, vegyünk egy körtebefőttet.

Itthon megterem a körte, tegyük fel a kistermelőknél a körtefa adja, ez igényel némi alap permetezést, de ezen túl nem sok munka van vele, leszedik, kiválogatják, mondjuk családi gazdálkodásban.

Beládázzák és szállíthatják is a -nem több ezer hanem - az egyórányi útra lévő városba, és a boltok máris eladhatják a fogyasztóknak.

Nem kell semmi cicomázás, csak eladni szépen, kívánatosan és tisztán.

Másik példa:

Beládázzák, és mehet az üzembe.

Az üzemben van ugye sok gép és villanyáram kell, víz kell.

Az áramot ha hazai termeléssel, a legújabb technológiákkal megoldják, mondjuk, amit az itthoni tudós kitalál, már lehet spórolni.

A gépeket ha itthon a mérnökök és szakembereik megcsinálják, mondjuk egy gépgyárban itthon, akkor már csak oda kell szállítani.

Tudom, a gépek működéséhez legtöbbször olaj kell.

Ezt nem tudom mennyire lehet itthon beszerezni.

Na de, tegyük fel, minden megvan nagyrészt hazai kézből, jöhetnek a munkások, akik a gyártósorokon dolgoznak.

Ha minden munkafolyamat itthon történik, akkor még mindig a külföldi árak alatt kellene hogy legyünk, mert helyben van, hogy lehet akkor az, hogy a kínai konzerv vagy a szlovák tej olcsóbb mint az itthoni?

Valamit nem tudok?


2014. febr. 3. 04:55
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Az exportot minden ország támogatja, ráadásul nálunk a legmagasabbak az adóterhek, így a külföldiek ugyan azt olcsóbban tudják előállítani.
2014. febr. 3. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Legnagyobb gond, hogy nálunk szinte sehol nincs nemhogy a legújabb technika, de sok helyen még a rendszerváltáskori gépek üzemelnek, amik lassabbak, és sokkalta drágábbak. Sőt, sok helyen emberi erővel végzik a termékek előállítását, ami meg aztán végképp sokkal lassabb és drágább.


Hiába vannak jó mérnökök, ha a fejlesztésekre nincs pénz és/vagy igény. Általában a legtöbb termékre elmondható: adott időszakon belül minél többet tudsz gyártani, egységre levetítve annál olcsóbban tudod adni. A legtöbb magyar termék nem elég, hogy drága, de a minősége is pocsék.


És erre rájön természetesen az adórendszer is, ami nálunk extra többletköltség, hiszen így a gyártónak több profitot kell termelnie, hogy meg tudjon élni belőle.

2014. febr. 3. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

"Az áramot ha hazai termeléssel, a legújabb technológiákkal megoldják, mondjuk, amit az itthoni tudós kitalál, már lehet spórolni."


Olyan, hogy ITTHONI tudós által kitalált "legújabb technológia" nincs, áramot újféle módon, és olcsóbban, mint a hagyományos, NEM LEHET elöállítani!!!


"A gépeket ha itthon a mérnökök és szakembereik megcsinálják, mondjuk egy gépgyárban itthon, akkor már csak oda kell szállítani. "


ITTHON nincsenek gépgyárak, nem tudnak semmiféle gépet elöállítani (most eltekintve attól, hogy alapanyag sincs hozzá), emnellett a magyar munkafegyelem annyira rossz, hogy az esetleg legyártott gépek sem lennének megbízhatóak.

2014. febr. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

Pedig logikus az.

Spanyolországban olcsóbb a termőföld, kevesebbek az adók, és nagyobb a tőke - így korszerűbbek a berendezések.

2014. febr. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Scorpioon válasza:
26%
A válasz egyszerű. lószar ez az egész ország!!!!
2014. febr. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

27% áfás, 30-40% nyereségadós hazai termék versenyezik az 5% áfával, 10X-es támogatással, 0%-os adóval...


Szerinted van esélye a hazainak így olcsónak maradni? Még akkor is olcsóbb lenne a magyar termék, ha eladnák külföldre, a külföldi meg eladná a hazai boltoknak. Gombát exportálunk németekhez, a német cég csomagol és eladja a multinak nálunk, máris 100Ft-al olcsóbb, mint a legolcsóbb hazai "azonos!!!" termék. A termelő mindkét esetben lehet ugyan az a magyar cég, de a gomba már jogilag nem hazai, hisz német cégtől jön vissza :)

2014. febr. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Sir Butcher:


Aha, ezt a gépes dolgot mondjuk gondoltam, de hogy az emberi erő annyival drágább lenne - biztos?


Nincs igény a fejlesztésre, hm, ez is egy fogas kérdés, hogy ha így van, miért van így, és miért inkább nem akarnak jobb gépeket, ha megtehetnék?


De a magyar termék minősége, például az a burgonya, ami megterem a rokonság kertjeiben, és még egy év múlva is kiváló, vagy az a paprika, ami nem volt permetezve és ha betesszük a hűtőszekrénybe október környékén, még január elején is ehető és finom - igen, magyar, magyar magból.


És még egy kérdés, ezt most minden magát adózásban kiismerőnek mondom - nekem elég abszurdusnak hat, hogy előre kifizessem az adómat valamiért amit még nem is termeltünk, ennek mi a franc értelme van, minek előre, tudom, hogy vannak olyan országok, ahol utólag fizetnek, és jobban is megy nekik.

2014. febr. 7. 04:23
 8/9 A kérdező kommentje:

#3.


De igen, az atomerőműves cuccokat már ezer éve túlhaladták, csak nem érdekük egyeseknek ezt előremozdítani.


Itthon vannak nagyon is jól működő gépgyárak, például a DKG ami olaj és gázipari gépeket gyárt, és alapanyag is lenne, ha nem lopták volna el tőlünk.


A munkafegyelmen viszont tényleg van mit korrigáln.

2014. febr. 7. 04:26
 9/9 A kérdező kommentje:
Az a gombás sztori tényleg durva, mondom, hogy az adóval nem stimmel valan.
2014. febr. 7. 04:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!