Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ki lehet törni így a mókuskeré...

Ki lehet törni így a mókuskerékből?

Figyelt kérdés

Igazából be szeretném járni a világot, szeretnék független lenni, helyben is. Tehát ha szeretnék eltölthessek akár egy hónapot mondjuk valami melegebb területen.


Sajnos nincsenek kapcsolataim egy jó álláshoz, a vállalkozásomtól remélem a megváltást amit csak tervezek, de csak kérdezem, hogy elméletben technikailag lehetséges-e egy ilyen élet, vagy csak kemény munkával és végül megtöréssel?


2014. febr. 4. 11:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

ha válalkozásod bejön,akkor simán.

de mondjuk függ a válalkozás milyenségétől,mert "álom válalkozásaim" nekem is vannak.

2014. febr. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól megvan tervezve és életképes is a vállalkozás,elméletben lehetséges.


De még mindig ott van az, hogy nem létrehozni, hanem fenntartani nehéz egy vállalkozást. Csak példaként mondom, hogy a most nagyon népszerű Támop 2.3.6.B. tájékoztatóján, az alábbiak hangzottak el:


" Az első (monitoring) évben 500.000 Ft forgalmat kell produkálni, és minimum 5 kapcsolatot kiépíteni (beleértve, üzleti kapcsolatnak számít adott esetben 5 db vásárló is, egy év alatt fejenként 100.000 Ft-os vásárlással)


Majd ezt követően, kft esetében elegendő, ha a kft maga működik, vagyis életben van és év végén 0-ás bevallást ad le. Azaz gyakorlatilag csak papíron létezik."


Azért a fentiekből is kitűnik, hogy minden reálisan gondolkodó tisztában van vele, hogy válllakozást jelenleg ettől hosszabb időre előre pontosan tervezni szinte lehetetlen. Nem beszélve a folyamatosan változó jogszabályokról és gazdasági helyzetről.

Csak egy példa, amikor ezt nyilatkozták (tavaly ilyenkor), akkor még 500.000 Ft-ból fel tudtál húzni egy kft, ma már 3 millió és sok esetben navos pénzárgép kell. Csak két apró jogszabály változás, mégis sokak vállalkozását és üzleti tervét írja újra, ami pedig az eredményességet is nagyban befolyásolja, így a tengerparti nyaralást is...

2014. febr. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy normál irodai munkát végző is megtehetné, hogy hónapokig más országban éljen. Én a havi 250 nettómból kb 150-et rakok félre, azaz kevesebb, mint a fele fizetésemből élek. Így belegondolva tehát ha 5 évet dolgozom, akkor utána 5 évig láblógathatnék is. Akár külföldön is. Nem beszélve a kamatokról..


Más kérdés, hogy a megtakarított pénzt nem ilyen nekem butának tűnő célra költeném, hogy távol lehessek a szeretteimtől, hanem nagyobb lakásra, jobb autóra, családom megsegítésére, hobbim finanszírozására költöm inkább. De ha neked az a vágyad, simán teljesítheted alkalmazottként is, nem kell ahhoz csúcs sikeres vállalkozás.

2014. febr. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

mert olyan szerencsés vagy,hogy 100e ből meg tudszélni.

ha van 1db gyerek,hitel,stb akkor már bajos volna a 100e.

2014. febr. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"mert olyan szerencsés vagy,hogy 100e ből meg tudszélni.

ha van 1db gyerek,hitel,stb akkor már bajos volna a 100e."


Teljesen igazad van. És ha megtalálom a tökéletes párt, szeretnék is gyereket. Sokkal szívesebben költöm rá a pénzt, mint hogy "máshol lakjak pár hónapot". Gondolom a kérdező sem gyerek mellett gondolta ezt.

2014. febr. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én úgy gondoltam, hogy pár évig utazgatnék, függetleníteném magam, ahogy csak tudom. :) Szerintem fontosabb a szabadság, mint egy erős vár (értsd ház, kocsi, stb) egy ostrom alatt álló országban.
2014. febr. 4. 12:46
 7/12 anonim ***** válasza:

Könnyen megteheted. A fapadosok jegyárai a béke feneke alatt, de egy kombi autó is igen hasznos.


Ostrom alatt álló ország, miközben a kezdőfizetésemnek kevesebb, mint fele kell a megélhetéshez.. hát nem tudom, te hol élsz..

2014. febr. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Én meg azt nem tudom, hogy te hol dolgozol.

Én Minimálbéres munkát is nehezen találok, pedig felsőfokú tanulmányokat folytatok....

Ha tudsz ilyet, azonnal beállnék csinálni.

2014. febr. 4. 13:08
 9/12 anonim ***** válasza:
Harmad éves főiskolás koromban kezdtem el dolgozni, suli mellett, először fél évig egy recepción havi nettó 90ért (már ez se minimálbér), aztán fél évig fordítottam (angolról) havi nettó 110-150-ért, majd negyedik évben már főállásban dolgoztam a mostani helyemen, ami egy teljesen átlagos irodaház, unalmas, lebutított munkakörökkel.
2014. febr. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
36%

Ha nyersz a lottón, akkor megvalósítható.


a hangsúly a HA.. van.

2014. febr. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!