Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kaptam egy másik állásajánlato...

Kaptam egy másik állásajánlatot, nagyon jó feltételekkel, visszautasítottam, helyesen döntöttem. Jól reménykedek benne, hogy becsületesen tisztességesen is fel lehet törni?

Figyelt kérdés

Speciel a volt főnököm keresett meg az ajánlattal, nem ő adja, hanem egy ismerőse akinek a cégéhez lett volna a munka. Vezető beosztás (jelenleg egy kis alkalmazott vagyok). Ugyanolyan típusú cég mint ahol most dolgozom. Az ürgét ismerem annyira, hogy tudom, hogy nem tisztességes ember. Fizetni lehet, hogy korrektül fizetne persze és sokkal többet is, de ez kevés.


Az tuti, hogy ha ott dolgoznék, akkor ha nem is akarattal, de ki akarnák belőlem szedni az itteni cég(ahol dolgozom most) titkait, dolgait. Ez általában így működik, versenyeznek, egymástól lopnak, stb.


Itt viszont eléggé rendesek velem a kollegák, főnököm is egy elég tisztességes korrekt ember, bármennyire is kecsegtetú az állás, nem veszi be a gyomrom, úgy érzem így eladnám a becsületemet. Tudom, hogy helyesen cselekedtem.


Úgy gondolom, hogy becsületesen is fel fogok tudni törni, jó úton haladok efelé. szerintetek is?


2010. jan. 7. 13:22
 1/8 A kérdező kommentje:
még valami. bár tudom, hogy a feladatomat jól el tudnám látni, megvan a megfelelő tapasztalatom képességem, tudásom, de úgy érzem, hogy elsősorban azért kellenék, mert a konkurenciánál dolgozom.
2010. jan. 7. 13:23
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
teljesen rendben van így
2010. jan. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól tetted,hogy nem vállaltad el. A pénz nem minden, a becsület sokkal többet ér. Hány gazdag és jól menő vállalkozótól hallottam már azt,hogy amíg alkalmazott volt igaz,hogy tized ennyit keresett, de voltak álmai és vágyai. most nem nagyon vannak, mert mindent meg tud venni.
2010. jan. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

a mondatod felével egyetértek. nem akarom eladni a becsületem.


a másik fele:

de ha becsületesebben sikeres leszek és gazdag, az még nem jelenti azt, hogy eltűnnek az álmaim céljaim és semmi nem marad.

2010. jan. 7. 16:39
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyértelmű, hogy mit kell tenned. Amint kiszednék belőled a konkurens cég olyan dolgait, amikre kíváncsiak, már nem kellenél nekik és eldobnának. Két szék közül a földre kerülnél. Milyen a jelenlegi anyagi helyzeted? Elvagy, elégedett vagy? Ki tudod fizetni a számláidat? Van mit enned és még marad is egy kicsi? Ha ezzel elégedett vagy, akkor inkább ne kockáztass és ne legyél kapzsi. Te írtad, hogy előbb-utóbb tisztességesen is feltörsz majd, akkor hajrá! Tegyél inkább így!
2010. jan. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

1 éves határozott szerződést írnának alá a bizonytalanság miatt. sorolhatnám egy halom durva ajánlat van benne, de nyugi már eldöntöttem amikor kiírtam, hogy nem fogadom el.

nem bírná a gyomrom.



Az anyagi helyzetem nem rossz, majdnem 200k-t keresek, 24 évesen, másfél éve dolgozok. viszont ami nem tetszik, hogy kis alkalmazott vagyok, de nah nem katasztrófa, a munkahely amúgy korrekt, a kollegák és főnök rendes. Ha olyan ajánlatot kapnék ami nem konkurencia és megbízható stb és ott lennék komolyabb pozícióban több lehetőséggel, akkor belemennék, de ez így tutira nem okés :)

2010. jan. 7. 19:43
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írod, azért biztos tehetséges is vagy ám! 24 évesen még nem vagy karriered csúcsán, persze, hogy lehetsz később vezető is! Igen, becsületesen is lehetsz majd vezető! De amúgy nem is biztos, hogy jó az, ha valaki vezető. Nem mindenkinek az való. Nagy felelősség,állandóan nyaggatják a beosztottak is a kérdéseikkel... stb. Jó fej vagy!
2010. jan. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszönöm, hát igyekszem.


Igazából nem az a célom, hogy egy valamilyen "vezető" legyek, tehát nem ez az elsődleges, hanem jó lenne elérni a céljaimat, magam ura lenni, saját vállalkozás stb, ez majd el fog jönni, még idő kell.

Tehetséget érzek rá, képességet, stb.. Nyilván sok felelősség, és munka, de ha el akarok érni komolyabbat, akkor ezzel számolni kell ám;)

2010. jan. 8. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!