Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy is működik a munkaközi...

Jakus Tamás kérdése:

Hogy is működik a munkaközi szünetek ( ebédidő ) összevont ledolgozása?

Figyelt kérdés
X nevű cégnél dolgozom és egy kicsit felháborítónak tartom hogy alkalmanként havonta 2X is le kell dolgozni az ebédidőt. Mivel a munka törvénykönyve kimondja hogy a munkáltatónak heti 2 pihenőnapot kell biztosítania a munkavállalónak. Kérem azokat akik hasonló helyzetben voltak illetve azokat akik tudják és értik hogy miről beszélek hogy pontos lehetőleg tartalomra mutató linkekkel segítsenek hogy ha problémám adódik a munkáltatómmal kézzel fogható bizonyítékkal állhassak elé.

2014. febr. 7. 18:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az ebéd idő nem tartozik bele a munkaidőbe alapesetben. Nálunk (szintén multi) ha a napi munkaidőd 8 óra akkor 8ó30p-et vagy benn, amiből 30 perc a munkaközi szüneted (aka ebédszünet).


Azt, hogy ezt összevonva kéne ledolgozni (tehát H-CS 8 órát vagy benn de megtartod a 30 perc szünetet majd Pénteken 10 órát vagy benn?) - hát én olyat még nem hallottam, de elviekben lehetséges.

2014. febr. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Attól tartok vagy én voltam pontatlan vagy te értettél valamit félre mert nem pénteken van a ledolgozás hanem havonta 1X délelőttös műszak szombatján. Viszont már többször is előfordult hogy havi 2x kell bemenni ingyen szombaton. A munkáltató azzal védekezik hogy 6 havi ciklusban dolgozunk
2014. febr. 8. 18:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Most az teljesen mindegy, hogy havonta 1x van vagy havonta 4x (minden pénteken...). A végeredmény ugyan az.


Ez szvsz teljesen normális abban az esetben, ha havi munkaidő-keretben dolgoztok.

2014. febr. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!