Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyha én bejelentem a terhess...

Hogyha én bejelentem a terhességemet a főnökömnek egy ajánlott tértivevényes levélben, de ő azt nem veszi át akkor ilyenkor él a felmondási védelem? Igazolni tudom majd az ajánlott levéllel a küldemény feladásának tényét.

Figyelt kérdés
Így semmiképpen sem tud kijelenteni? Határozatlan idejú szerződésem van. Igazából én attól félek, hogy mivel kínai a főnököm ők bármit megtehetnek és simán kijelent. Nem tudom mennyit tud az itteni törvényekről, de gondolom a könyvelő csak tudja ezeket. Milyen címre küldjem a terhességemet közlő levelet? Ami a bélyegzőn van cím az jó? Egy táppénzen lévő 12 hetes kismama

2014. febr. 11. 20:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Inkább a könyvelőknek küldd a levelet
2014. febr. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kínai főnök?
2014. febr. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hogy küldjem a könyvelőnek ha sosem találkoztam vele?Igen kínai a főnök,gondolom a könyvelő is kínai.
2014. febr. 11. 20:24
 4/10 anonim ***** válasza:
Kétszeri sikertelen kézbesítés esetén is sikeresnek kell tekinteni a kézbesítést.
2014. febr. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudom,de ha én mondjuk hétfőn adom fel a levelet és ő szerdán kijelent?Akkor a levél feladásának dátumát nézik?
2014. febr. 11. 20:55
 6/10 anonim ***** válasza:

Kézbesítési vélelem: posta útján küldött értesítésnél, ha a címzett az értesítést megtagadja vagy ismeretlen a tartózkodási helye - az értesítést követő 5.napon

Egyéb esetben pedig a sikertelen kézbesítés napján kell kézbesítettnek tekinteni.

2014. febr. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha átveszi a levelet átvétel dátuma. Ha nem fent leírták. Ebben az esetben nem kell vizsgálni a feladás dátumát. Csak amikor esélye van tudomása lenni a terhesség tényének, él a védelmed. Bár kínai, lehet hogy gondolat olvasó és már tudja, de ezt nem fogják elfogadni. :) Ha Te hétfőn feladod a levelet Ő szerdán kijelent és csütörtökön veszi át a levelet vétlen hisz nem jutott a tudomására, ha a munkatársaknak már elmesélted és tőlük megtudja és kijelent, elég nehezen tudod majd bizonyítani hogy tudta ezért jelentett ki. Nem hiszem, hogy a munkatársak tanúskodnának melletted.
2014. febr. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szerdán közlöm vele szóban és smsben is(annak nyoma marad) ezért gondolom hogy csütörtökön az lesz neki az első,hogy megpróbál kijelenteni.Hétfőn persze mindenképpen feladom a levelet is!
2014. febr. 12. 11:01
 9/10 A kérdező kommentje:
Azt még mindig nem tudom,hogy milyen címre küldjem:(
2014. febr. 12. 11:07
 10/10 anonim ***** válasza:
A cég székhelyére.
2014. febr. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!