Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a hagyatékin 28. 000 Ft a...

Puma84 kérdése:

Ha a hagyatékin 28. 000 Ft a közjegyzői díj, akkor mennyi lehet az örökség?

Figyelt kérdés
2014. febr. 11. 21:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
2014. febr. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
hát ettől nem lettem okosabb :(
2014. febr. 12. 21:11
 3/11 anonim válasza:
kb 5-6 M Ft között
2014. febr. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
közbe megtudtam, 410.000 Ft temetési számla a nagyszülők követelik, ennyi az örökség,semmi más.
2014. febr. 20. 13:49
 5/11 anonim ***** válasza:
Amikor az én édesapám elhunyt akkor én 42100 Forintot fizettem a hagyatékién a közjegyzőnek. 1 lakása volt amelyben 1/2 tulajdoni része volt. Az 1/2 rész tulajdonú ingatlant 3.800.000 Ft-ra vette a közjegyző. Ezen kívül volt még 26000 Ft édesapámnak a bank számláján. Tehát az összes vagyona 3.826.000 Ft volt. A temetés költsége pedig 205.000 Ft volt. És így lett 42.100 Ft a hagyatéki eljárásban a közjegyzői díj. Tehát ha 28.000 Ft a hagyatékon a közjegyzői díj, akkor nem lehet 5 millió Ft az elhunyt örökhagyó vagyona! Maximum 3 millió Ft lehet akkor a vagyona, Kb! A temetés költségét pedig, hagyatéki teherként kell fel tüntetni. A hagyatéki teher azt jelenti, hogy az örökösöknek ki kell fizetni, illetve az összes örökségből le kell vonni! Tehát ha nem az örökös fizette ki a temetési költséget, akkor abban az esetben aki ki fizette a temetést, az jogszerűen követelheti és be hajthatja az örökökön a temetési költséget! A temetést ki fizető személy akár végrehajtást is kérhet az örökösökkel szemben.
2014. febr. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az örökös 8 hónapos. Így nem fizette az apja temetését én meg azért nem fizettem,mert a halála előtt 2 hónappal különváltak útjaink. Viszont az örökségét lenullázták az apai nagyszülők a hagyatékiig, így csak a temetési költséget örökli az apja után a gyerekem. Amit az apai nagyszülők nyújtottak be teherként.
2014. febr. 25. 20:34
 7/11 A kérdező kommentje:
Szóval kíváncsi vagyok hogy milyen végre hajtást kérhetnek az öregek egy babával szemben... Most komolyan! Normális ez? A halálesetig rendszeresen látogatták az unokájukat, még a temetésen is azt magyarázták hogy a kicsi kincsük az egyetlen unokájuk, ennyi maradt a fiukból. Amúgy meg a fiúk helyébe lép a közös gyerekünk öröklés szempontjából nem? Tehát az ő örökösük is ugye? Nincs is más, max az állam. Az exem több milliós ingóságát pénzé tették még a temetés előtt, és közvetlen után.
2014. febr. 25. 20:39
 8/11 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy mennyi idős az örökös. Lehet 1 napos, de lehet 100 éves is az örökös. Ha az örökös át veszi az örökséget, és az örökség részeként örököl egy tartozást is. Akkor abban az esetben a tartozás végre hajtható! És ez itt a lényeg! Amennyiben az örökös kis kórú, vagyis 18 éven aluli személy. Abban az esetben, a gyám hivatal bevonását kezdeményezi a közjegyző a hagyatéki eljárás során! Mivel kis kórú az örökös! Ilyen esetben a gyám hivatal lesz, az örökség kezelője. De csak az örökség kezelője. Nem lesz örökös a gyámhivatal, csak a kezelője lesz az örökségnek! Ez azért van, mert a 18 éven aluli személyeknek nincs joga még eldönteni, hogy át veszi az örökséget, vagy vissza utasítja az örökséget. Így ebben az esetben a gyám hivatal mint az örökség kezelőjének a kötelessége át venni az örökséget, és az örökség egészét egyben meg őrizni köteles. A 8 hónapos gyermek is lesz egyszer majd 18 éves és nagykorú! Ha majd be tölti a 18. élet évét akkor majd abban az esetben, majd eldöntheti már hogy mi legyen a sorsa az örökséget. Ugyanis akkor más semmi akadálya nem lesz, hogy vissza utasítsa az örökségét. De addig, az örökség az övé! Vagyis a végrehajtó jogszerűen kopogtathat az örökösnél, illetve az örökség kezelőjénél!
2014. febr. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Pusztán adósságot nem lehet örökölni. Adósságot csak az egyéb örökség mértékéig lehet örökölni. Hiába nyújtják be a számlát, az örökséget vissza is lehet utasítani, és akkor visszaszáll a nagyszülőkre, ha nincs másik törvényes örökös.

Egyébként a hatályos jogszabály szerint a közjegyző díja fele a szokásosnak hagyatéki ügyben, és ezt is az örökösnek kell kifizetni. Ha az örökséget visszautasítjátok, akkor ezt is a nagyszülőknek kell fizetni, hiszen ők a törvényes örökösök.

2014. febr. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

A gyerek gyámja dönt és nem a gyámhivatal.

Ha nincs semmi más örökség, akkor az adósságot sem örökölheti.

2014. febr. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!