Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Most így hogyan utaljak?

Most így hogyan utaljak?

Figyelt kérdés

A tegnapi utalós vagyok :)

Megkaptam ahová utalnom kell a pénzt.De az illető nem banknál van hanem Orgovány és Vidéke Takarékszövetkezetnél.Na most ilyenkor hova menjek utalni?


2009. dec. 9. 08:42
 1/8 A kérdező kommentje:
2009. dec. 9. 08:44
 2/8 anonim ***** válasza:
A postán még mindig be tudod fizetni számlaszámra.Esetleg menj be egy közeli takszövbe. Ott biztos tudnak segíteni.
2009. dec. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
postán úgy tudom elég költséges.Akkor bármelyik takarékszövetkezetbe bemehetetek utalni?
2009. dec. 9. 08:56
 4/8 anonim ***** válasza:
Milyen összeg? Mert rögtön megmondom.
2009. dec. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha nincs bankszámlád, vagy ismerősödnek bankszámlája, akiéről utalhatsz (akkor a közleményben megadod a neved, és esetleg. hogy mire/miért utaltál), akkor csak készpénzt fizethetsz be az illető bankszámlájára.

A Takarékszövetkezeteknél csak a számlát vezető takszövnél fizethetsz be az illető bankszámlájára, más takarékszövetkezetnél nem. Itt csak az orgoványinál, gondolom, oda nem tudsz bemenni.

Megteheted azt, hogy a postán rózsaszín csekken feladod a pénzt az illető bankszámlájára. Ilyenkor a feladót rendesen kitöltöd (ő is látni fogja kitől jött a pénz), a címzetthez viszont az illető nevét és bankszámlaszámát (esetleg a bank nevét: Org.és vidéke Takszöv) írod be, alakcímét nem! Akkor a számlájára "utalja" a posta a pénzt. (már fizettem be így pénz) Viszont, ha így "utalod", akkor a számlatulajdonostól vonnak le valamennyi kezelési költséget, nem úgy, mintha banszámláról érkezett volna. A pénz feladás díját kiszámolhatod a posta.hu-n. Ha valami nem világos, írj privit.

2009. dec. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

postai díjszabás

5000ig 280ft

10000ig 405ft

20000ig 675ft

30000ig 795ft

2009. dec. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A bankszámla-tulajdonostól nem vonnak semmit a PEK-en (Posta Elszámoló Központ) keresztül érkezett utalásoktól.

A rózsaszín csekken feladott összeg után csak a feladó fizet, a címzett nem.

Tehát irány egy postahivatal, ahol rózsaszín utalványon fel tudod adni a pénzt, akár a címzett címére, akár a bankszámlájára.

2009. dec. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Vagy megkérsz valakit, hogy hadd utalhass az ő számlájáról, vagy bemész az adott bankba (ebben az esetben sajna nem tudom hova mehetnél) vagy pedig rózsaszín csekken fizetsz.

Példa: [link]

2009. dec. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!