Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Külföldről rendeltem vám...

Külföldről rendeltem vám köteles árut, hogy vehetem át?

Figyelt kérdés
Valaki leírná,hogy hogy lehet ezt átvenni,mit kell tennem? Semmit sem tudok,nem értek hozzá. Tavaly rendeltem 12ezerért egy terméket, januárban kaptam egy levelet,hogy vám köteles árum érkezett, gondoltam majd kihozza a posta én meg kifizetem a vámot,erre semmi. Ha rákeresek hogy hol tart a csomag azt írja,hogy vámoltatásra vár,meg hogy valami vám raktárban van. Ha a postára megyek senki nem segít semmiben. Mit kell tennem? már nagyon felidegesít a dolog...
2014. febr. 15. 11:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Arra vár a VÁM, hogy beküldd nekik a fizetési bizonylatot (számlát, átutalást, engedélyt, ha engedélyköteles a termék). Ne gatyázz, mert vissza fogják küldeni. A postavamugynokseg@posta.hu e-mail címre írj! Az a leggyorsabb.
2014. febr. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
szia. de hogy kell ezt elküldeni nekik? bizonylatot? nekem nincs ilyenem. vagy ez hol van? emailben értesítettek,hogy kifizettem ez a bizonylatom.
2014. febr. 15. 12:00
 3/9 anonim ***** válasza:
De mivel fizetted ki? Nyilván bankkártyával vagy paypallal vagy valami hasonlóval. Akkor viszont ez megjelenik a bankszámlakivonatodon. Ezt a bankszámlakivonatot elfogadja a VÁM.
2014. febr. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nincs semmi bankszámla kivonatom. Igen bankkártyával fizettem,de ez sehol nem jelenik meg. Egyedül az emailben van meg,hogy fizetve ez a rendelés. Most akkor mit tegyek? Küldtem egy levelet az általad megadott email címre,de nem csatoltam semmit,mert nem tudok mit
2014. febr. 15. 12:05
 5/9 anonim ***** válasza:

??????


Nem is értem mit beszélsz (de te sem...). Ha van bankkártyád akkor van bankszámlád is! Arról vonta le a kártyatársaság a kifizetett összeget!

Szépen besétálsz a bankodba és elkéred az adott időszakra vonatkozó bankszámlakivonatot, amin OTT LESZ a levont összeg. Ezt a papírt küldöd el a vámhatóságnak.

2014. febr. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
de én csak azt nem értem,hogy hiába kérem ki a számlakivonatot,hogy küldöm azt el e-mailen keresztül?? nincs scannerem. meg a többi,hogy csatolhatom??
2014. febr. 15. 15:49
 7/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk lefényképezed. De el lehet nekik küldeni postán is, ha végképp nem tudod megoldani máshogyan...


Amúgy minden banknak van már netbank szolgáltatása, onnan lemented és kész.

2014. febr. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszodat! :)

adok is zöld kezet,hogy segítettél,mert tényleg nem értettem ehhez, ráadásul senki nem segített.

2014. febr. 15. 16:39
 9/9 anonim ***** válasza:
Szívesen. Remélem megoldod és legközelebb már nem lesz vele gond.
2014. febr. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!