Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az emberek miért nem teremtene...

Az emberek miért nem teremtenek maguknak jobb lehetőséget? Miért nem fejlesztik magukat autodidakta módon?

Figyelt kérdés

Itt az internet, rengeteg mindent el lehetne sajátítani. Pl. alap programozás (már ezzel önmagában is lehet pénzt keresni, tehát nem fejlesztő csak sima alap programnyelv ismeret), nyelvtanulás önállóan (pl. angolt már röhögve meglehet tanulni akkora mennyiségű anyag áll rendelkezésre), alap grafikusi tudás megszerzése (ebből is egy csomó segédanyag van az interneten, ez + a programozással már elég jó pénzeket lehetne keresni és nem kellene megszakadni). Azonban ezeken kívül rengeteg minden megtalálható, az embereknek csak venniük kéne a fáradságot és fejleszteni magukat. Miért nem teszik?

Akik 1-2 éve vannak munkanélkülin azok miért nem lépnek valamerre? Ennyi idő alatt pl. egy társalgási szintű angol lazán megvan.


2014. febr. 20. 20:48
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Mert munka és család mellett nincs ideje az embereknek. Plusz ehhez erős motiváció is kell. Többnyire az emberek már akkor szoktak változtatást kezdeményezni az életükben, ha ennek volt valami komolyabb előzménye. Pl. Tud róla, hogy várhatóan el fogják bocsátani. Ebben az esetben a legtöbb ember elkezdi keresni a lehetőségeket. Akinek pedig nincs a kezében legalább 2 jó szakma és min. 1 nyelvvizsga, annak esetleg átfut az agyán hogy vajon hol tud majd elhelyezkedni azzal a tudással aminek a birtokában van. De még így sokan végül a könnyebbik utat választják és inkább keresgélnek hónapokig, keseregnek, sorban állnak a munkaügyi hivatalban... Aztán ha hosszú idő után se alakul sehogy az életük, akkor szánják rá magukat a tanulásra. Mondhatni ez szinte az utolsó. Abból akarunk gazdálkodni aminek már a birtokában vagyunk...


Na ezt még lehetne fejtegetni órákig, de kár is... mert az igazságot érezzük magunkban.

2014. febr. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
9%
Na egy újabb megmondóember, ki 2 perc alatt megoldja bárkinek a problémáját!
2014. febr. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Ha mindenki így tenne, értéktelen lenne a programozás vagy nyelvismeret..


Amúgy sokan a pénz miatt - nem, internetről nem lehet megtanulni angolul beszélgetni. A magántanár pedig drága.


Mások az idő miatt. El se tudod képzelni, milyen 3 gyerekkel az élet, otthon, ugye?


Megint másoknál mentálisak a korlátok. Csak próbálj meg egy lecsúszott, alkoholisa 50 évest megtanítani Javaban programozni... Egyszerűen nem állna rá az agya, nem neki való.


Stb stb

2014. febr. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Természetesen nem a végleteket kell nézni. Rengeteg fiatal munkanélküli is van akik 20-40 év körüliek akiknek nics család etc. Ahogy írtam nem csak progrsmozás van.

Beszéd fejlesztése pedig nem lehet kifogás mivel tucatnyi különféle oldal van csak erre.

2014. febr. 20. 22:43
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

Te így tanultál meg programozni és angolul is?


És az élet más területein is sikeres vagy (van vagyonod, tudsz jól csajozni, vágod a tőzsdei és egyéb pénzügyi elemzéseket)? Mert ezeket mind tanítják ám... -)



Amúgy főleg motiváció és ismerethiány miatt.

2014. febr. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Beszéd fejlesztése pedig nem lehet kifogás mivel tucatnyi különféle oldal van csak erre."


Ne mondd már. 4 nyelven beszélek, ebből 3 felsőfok, de kizártnak tartom, hogy egy oldalról meg lehetne tanulni beszélni.

2014. febr. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"Te így tanultál meg programozni és angolul is? "


Nem rólam van szó.


Félreértetted, vannak olyan oldalak amelyek azért jöttek létre, hogy anyanyelvűekkel lehessen beszélni. Kilehet választani adott nyelvet, beszélgetőpartnert lehet így találni, ennél szerintem nincs jobb mód a beszédkészség fejlesztésére (persze ezek mellett nyelvtantanulás, hallásutáni értés fejlesztése etc.).

2014. febr. 21. 09:04
 8/10 anonim ***** válasza:

Én se értem kérdező.De szerintem lusták és KIFOGÁSOKAT gyártanak mint itt aki mondta ,,3 gyerek melett meg otthon meg blabla..".

KIFOGÁS,ha nagyon akarja valaki akkor tudná magát képezni.De könnyebb sírni vagy elmenni a tecsauba árufeltölteni,és közben megszídni aki sikeres.

Én IT egyetem mellett folyamatosan képzem magam programozás,nyelvek,személyiségem.

Megállás nélkül a fizum 90%-a erre megy el,és haladok is előre fele,nem sírok nem kifogásokat keresek hanem teszek érte.

Internet->ami érdekel->Gugliba beírod és tádám elkezdhetitek,jah ehhez le kell ülni hát igen ,,There is no free lunch".

Én megállás nélkül képzem magam és dolgozom 40+ órában egy multinál hoppá jah meg edzésem is van.

Akkor várom a következő kifogást,MOST.

Például most hétvégente jártam egy Oracle és Java tanfolyamra 3 hétvége kőkeményen felkelni szombat 7-8 között és 9-re menni.

Egy átlag ember erre mit mondana:,,Hát hogy képzeled te a hétvége a pihenésé.Na pont ezek az emberek fognak max 150 nettót keresni és kész én meg naponta fogok annyi minimum".

Aki kimarad lemarad,beáll a sorba nem lesz semmi különlegessége,átlagos csaj,átlagos élet egy panelba.Ha nekik ez kell lelkük rajta.

Gondolkodjatok el Porsche Carrera 4S kell vagy elég egy Suzuki.


Ennyi

2014. febr. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Én IT egyetem mellett folyamatosan képzem magam programozás,nyelvek,személyiségem."


Azon a személyiségen bizony van is még mit csiszolni, ennyi arroganciával és beképzeltséggel..


“dolgozom 40+ órában (…) meg edzésem is van (…) 3 hétvége kőkeményen felkelni szombat 7-8 között és 9-re menni”.


És hogy viszonyul ehhez a kedves családod? Gondolom minta apuka vagy, 2 gyönyörű, és okos gyereké, aki igazi minőségi életet él velük, miközben fenntartva a tüzet vigyázol az értelmiségi kedvesedre.


“150 nettót keresni és kész én meg naponta fogok annyi minimum".


Szólj, ha feltalálják majd azt a munkakört. Egy Airbus A320 kapitány nem keres ennyit, de neked biztos menni fog 


“beáll a sorba nem lesz semmi különlegessége,átlagos csaj,átlagos élet egy panelba.”


Egy lakás, ami a tiéd, egy nő, aki szeret, gyerekek, hobbi, és idő minderre, szerintem több, mint tökéletes. Semmi szükség egy Porsche Carrerara, amire évente 1-2 milliót rá kell költeni szervízre (a kopó alkatrészekre), védeni kell, mert lopni akarnák, parkolni nem lehet vele tescoban, mert hozzáér egy bevásárló kocsi akkor már röpködnek ki a milliós pénzkötegek javításra, egy westend parkolóba nem tudsz beállni, mert leer az eleje a bukkanón...

2014. febr. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem beképzeltség csak tényeket mondok.

Aki sikeres az mind képzi magát,és tervezz előre, mert így jut előre és így lesz jó élete.


Nem vagyok apuka és nem is akarok az lenni,mert nem fér bele még az életembe 26 évesen vétek lenne,most karrier előbb meg siker,ez az amit az átlag ember nem ért meg,csak fikázni tud meg irigykedni.

És különben is nem érdekel mit szólna a családom a csajom,ha nem tetszik neki el lehet húzni nem érdekel,mit szól,mert ha nem fogja fel akkor buta,mert ha a kis p_nciját tudja áztatni a wellneszben akkor tudja azt is,hogy ez kőkemény PÉNZ amiért áldozatokat kell hozni.

Lehet nem tudsz róla de van olyan munkakör IT-ban is napi 300.000 Ft-ot lehet keresni SAP-sként például ha már jó vagy benne,de van ismim havi 8 számjegyűt kap kint USA-ban,és ezt tudom igen jól írtam nem elírás.

2014. febr. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!