Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 180. 000 bruttó fizetésből...

180. 000 bruttó fizetésből megélnék egyedül Budapesten? Kb mennyi az az összeg, amiből már el lehet lenni a fővárosban?

Figyelt kérdés

Vidéken élek, itt semmi munkalehetőség nincs. Szeretnék felköltözni Budapestre.

Jelentkeztem egy munkára (40óra/hét, brutto 180E), még semmi sem biztos, csak az, hogy lesznek költségeim bőven és nem tudom kijön-e a fizetésből.

kérlek adjatok tanácsot.


Nézegettem lakásokat, egyedül vagyok, szóval 30 m2 bőven elég, alsó hangon 50ezer + rezsi, közös költségek. Kajára, bérletre kell még költenem, plusz telefonszámla, net, ha belefér ruha, szórakozás... Spórolós vagyok, de ha mindent alsó hangon is számolok, akkor is neccesnek érzem :(

Hogy lehet egyedül ellenni a fővárosban? Csak én érzem ezt lehetetlennek?

Mit tanácsoltok?


Köszönöm szépen!!!


2014. febr. 22. 19:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%
Az nettó 118e Ft, nagyon szűkösen ki lehet talán jönni belőle, de szerintem azért egy nettó 150e kellene.
2014. febr. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%
Miért nem szobát bérelsz?
2014. febr. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%

Meg mondom őszintén, én biztosan nem tudnék ennyiből kijönni egyedül BP-en...


180 bruttó az olyan 120e netto körül van.


Ha nem akarsz szobát bérelni (ahogy én sem akarnék...) akkor a legkisebb élhető albérlet is 65-70e rezsivel. Erre rájön egy 10-es a BKV bérlet, az 80e. És még nem ettél, nem ruházkodtál, nem szórakoztál, nem éltél.


Ezt megoldani 40e forintból igazi művészet lehet, én csak a kaját sem tudom kihozni ennyiből (bár itt biztos velem van a baj, mert másoknak állítólag "simán" sikerül).

2014. febr. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Csak vegetálnál egyik hónapról a másikra, átlagos magyar életet élnél magyarán.
2014. febr. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Eddig ha megkérdeztek mennyi az az összeg, aminek örülnék, azt mondtam netto 120-150ezer, mert jól hangzik.

Ahogy megláttam, hogy 180000 bruttót kínálnak, nagyon megörültem, és szó szerint ledöbbentem, mikor netto-kalkulátprban kiszámoltam, hogy az nincs 120000 ft se nettóban! :O

És igen, 50-60 körül kezdődnek az albik, nem puccos helyen persze + reszi, ilyen-olyan kaja, bérlet és a többi, mert tényleg fiatal is vagyok, egyedülálló, szóval ismerkedni is kéne, elárni valahova, vásárolni, adni magamra, hazajárni néha... minden pénz.


Emiatt tettem fel a kérdést, én is kevésnek érzem egyedül, és úgy gondolom én sem tudnék kijönni belőle, szóval tovább kell keresni, hátha lesz jobb munka... de eddig még nem jött.


Miért nem bérelek szobát...? Háát... nem szívesen költöznék össze egy idegennel mondjuk csak azért, hogy 15ezerrel kevesebbet fizessek...

De persze ha nem lesz más, és elvállalnám az állást, lehet ezt a megoldást választanám, ha tényleg nem működik másképp a külön élet.


Köszi mégegyszer

2014. febr. 23. 00:10
 6/17 anonim ***** válasza:
70%
Nézz körül kollégiumokban. Anno én is így voltam mint te. Kollégiumok szívese adnak ki magasabb díjért ágyat külsősöknek. Nekem anno 20 volt és nincs rezsi. Szereztem egy jó baráti kört plusz egy feleséget. Nagyon nem bántam meg.
2014. febr. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Ezzel az a gond kollégium esetén 1 napra fizetsz 4500-et

2 napra 7000, 3 nap 8500, 4 nap 8000, 5 nap 10 000.

Ez teljes hónap pedig 40 000-et és ez 10-12 m2 + 2en vagytok a szobában.


A fenti árak Győrre vonatkoznak, a héten kaptam ajánlatban!

BP-en a Martosban 1 emberes szóba 12e 2 emberes 8e/nap/fő ez 5 éves infó. Szintén 5 éve 30 nap diáknak nyárra 36 000/hó!

Amit a korábbi hozzászóló említett 20e/hó vagy nagyon régi adat, vagy pedig államilag támogatott férőhely pl. doktori iskola esetén, feltételezem rád nem ez vonatkozik!

2014. febr. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
40 000/hó-hoz a szobán kívül tartózik egy wc és külön zuhanyzó is ezt kifelejtettem.
2014. febr. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Igen, ez tíz éve volt 20. Lehet hogy ma 30-35, na és? És igen, 4-en vagytok egy szobában, ettől koli, ha egyszemélyes lakosztályra vágysz, pont kimaradsz mindenből. És igen 12 négyzetméter. Szerintem ebben semmi kivetnivaló nincs. Ha eltemeted magad egy albérletben 70+rezsiért, ami 100 fölé is fölmegy télen, azzal van a baj. Ha a munkatársak nem a szád íze szerint valók, sose lesznek barátaid. Pénz ugye nem lesz szórakozni, ha netalán a gázművek beállít a leolvasás után egy 50000-es csekkel, akkor meg vakarhatod a fejed. Ez full bukó terv.


Én így számolnék:


-40 a koli

-minden héten hazautaznék kajáért, mosatásért hamis diákkal vagy oszkárral: 6-8 -bár nem tudom hol laksz

-fizetnék már most egy maxos fundamentát 20


Ez eddig 70, marad még 50-ed, ami csajokbulifanta, egy koliban úgyis mindenki csóró, jó oda a sárkánysör meg a budget vodka is simán. Társaság meglesz előbb utóbb, csaj lesz, jövő épül, mi kellhet még 120-ból?

2014. febr. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A Metropol újságban van egy szálláshirdetés, 35 ezer fixen egy szoba, ha jól tudom.

Mindig látom benne, szal valszeg most is benne van.

Másrészt kezdésnek jó, ez nem azt jelenti, h ott kell leélni az életed.

2014. febr. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!