Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Pénzügyi ismeretek szerzése...

Pénzügyi ismeretek szerzése magunktól? Tudnátok tanácsokat adni?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok és most kezdtem el egy 2 éves szakmát. Viszont ma már egy szakmával semmire sem megyünk pont, ezért kellene magam fejleszteni pénzügy terén, illetve marketing terén (bár nem biztos, hogy erre gondolok). Lényegében szeretném átformálni pénzügyi téren a gondolkodásom, hogy a későbbiekben értsek pl. befektetésekhez. Illetve szeretném majd jobban eladni magam (kiadványszerkesztőnek tanulok, de mellette fejlesztem a grafikus tudásom és weboldal tervezéssel is elakarok majd kezdeni foglalkozni, amint végeztem szabadúszóként akarok majd tevékenykedni), ez lenne azt hiszem a marketing.


Lehet, hogy értelmetlen így a kérdés, de még csak most fogalmazódott meg bennem ez az egész. Lényegében olyan plusz tudást és gondolkodási módot akarok elsajátítani ami a későbbiekben (úgy mond) kiemel a versenytársaim közül, ill. megtanít a pénzem kezelésére és fialtatására.


Tapasztalt emberek tanácsát kérném, hogy mit ajánlanának merre induljak el. Például milyen könyveket, oldalakat lenne érdemes olvasnom. Már keresgéltem, eddig viszont csak ilyen "Hogyan gazdagodj meg?, Legyél milliomos" és társai könyveket találtam tucatjával, ezekkel szemben elég szkeptikus vagyok és nem hiszem, hogy valós pénzügyi ismereteket adnának.


Előre is köszönöm a tanácsokat.



2014. febr. 25. 09:03
 1/5 anonim ***** válasza:
kiszamolo.hu - aztán ha végigrágtad magad rajta, próbálkozhatsz szárazabb, közgazdasági tankönyvekkel. Vállalati pénzügy, banküzemtan - ezek lesznek még a kulcsszavak.
2014. febr. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A pénzügy egy szakma, amit 7-11 féléven keresztül oktatnak egyetemen. Nem fogod egy kis könyvecskével megúszni..
2014. febr. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem értem, hogy ez miért tartozik ide? Annyit írtam, hogy pénzügyi ismereteket szeretnék szerezni (nem azt írtam, hogy pl. könyvelő szeretnék lenni). Van olyan ország ahol a középiskolás tananyagban alapból benne van a pénzügyi alapismeretek oktatása.

2014. febr. 25. 15:51
 4/5 anonim ***** válasza:

Rendben, olvass egy könyvet azok közül, amit fent ajánlottak és akkor tudni fogod a pénzügyi alapismereteket :)


(könyvelő képzéshez pont nem kell egyetemi végzettség)

2014. febr. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

én feliratkoztam egy pénzügyi tanácsadó hírlevelére is, havi egyszer jön, a kiszamoloblog nekem is nagyon bejön!

35 ezerért kérdetsz tanácsadást is!

Bár mindenki hozzád hasonlóan képezné magát pénzügyi téren!

2014. febr. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!