Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Adtatok már el eBay-en? Ha...

Dormino kérdése:

Adtatok már el eBay-en? Ha igen, akkor amerikain / angolon is? Hogy sikerült a szállítást belőni?

Figyelt kérdés
Szeretnék eladni egy tök jó gyűjteményt, de ahogy kitölteném a formanyomtatványt, a szállítási adatoknál megakadok :-( Azt tudom, hogy sok amerikai ebayes aukción kizárják, hogy Magyarországra küldjenek árut, de mi van, ha én akarnék innen eladni? Amerika nagy piac...

2014. febr. 26. 17:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem éri meg az eBayen árulni.


Felmerülő költségek:


- listázási díj (mértéke függ az áru jellegétől és értékétől)

- sikeres eladás utáni jutalék (a vételár 10% százaléka)

- Paypal fee (a kapott összeg nagyjából 4-5 százaléka)

- és amit nemrég vezettek be: a postaköltség után is kell jutalékot fizetni


Ha ezek ismeretében is van kedved csinálni, akkor ne az ebay.com-on tedd, hanem az ebay.co.uk oldalon. Ezzel az angol vevőket éred el elsősorban, de a nemzetközi változaton is elérhető lesz a hirdetésed, tehát az amerikaiakhoz is eljut. A helyedben nem üzletelnék EU-n kívüli emberekkel, mert nekik egy bizonyos érték felett vámköteles az áru, tehát plusz költség nekik. Neked pedig plusz erőfeszítés megcsinálni a kötelező vámáru-nyilatkozatot (customs declaration)


A postaköltséget nem is említettem. Ha 2 kg alatti alatti dolgokat adsz el, akkor működőképes a dolog, mert a Magyar Posta levélként is elviszi. Tengerentúli küldemények esetében érdemes elsőbbségivel küldeni, mert ellenkező esetben nem légi úton viszik, ami 1 hónapig agy tovább is tarthat, a célpont függvényében. A normál és az elsőbbségi ára között az eltérés max 10% amin nem érdemes spórolni (belföldi vásárlásnál ezen szeretnek spórolni a magyarok)


Meg attól is függ, érdemes-e, hogy mit adsz el. Ha zenét, akkor van egy alternatívám az eBay helyett.

2014. márc. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hát elég elkeserítő, amit írsz, de nagyon köszönöm a részletekbe menő, alapos választ.

Megpróbálkozunk a britekkel, ez jó tipp :-)

A gyűjtemény nem zenei cucc, hanem játékfigura-gyűjtemény. Köszi még egyszer.

2014. márc. 3. 13:57
 3/10 anonim ***** válasza:

En (igaz kulfoldon elek) nem fizetek listazasi dijat. Mindig jon egy email az ebaytol, hogy "tavaszi nagytakaritas, listazz ingyen" meg "valentin napi akcio, listazz ingyen". Anno a kezdetekben kellett listazasi dijat fizetni, de fillereket. (35 cent)


Az eladas utani jutalek dijat (10%) en belekalkulalom a termek araba.


Adtam el kulfoldre egy termeket. En csak a vetelarat kaptam meg (meg a postadijat) de lattam, hogy a vasarlo extrat fizetett, ugyanis az eBay felszamolta neki az aktualis (a vasarlo orszagara vonatkozo) vamot. Ez engem hol erdekel? Ha kell neki a cucc es hajlando kifizetni a vamot, hajra. A posta ugy mukodott, hogy nem az eladonak postaztam a cuccot, hanem az eBaynek vagy az orszagban egy nemzetkozi csomagtovabbito kozpontja. Az en felelossegem volt oda biztonsagban eljuttatni a cuccot, es ok kuldtek tovabb kulfoldre az arut a vevonek.


Adtam mar el egy csomo mindent. Olyan dolgokat, amik nem kernek enni, nem hasznalom, van hogy honapokig listazom oket (csak egyszer kell a listazast megirni, utana ket kattintas az ujra listazas), idom engedi, miert ne? Hatha valakinek pont az kell.

2014. márc. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, én közben lemondtam a dologról. Leginkább azért, mert kiderült, hogy a külföldre való eladást megelőzően 10 sikeres eladásodnak kell már lennie. Plusz az első sikeres eladásod idejét is megkötik (ld. lejjebb).

Mivel itthon nincs ebay (már) ezért ez eleve kizár minket, hiszen nem tudsz effektíve itthon eladni.


Ez volt az ominózus szöveg:

"To sell internationally, you need to:

- Have an eBay account in good standing.

- Have a PayPal account and be PayPal Verified.

- Have at least 10 Feedback points earned as a seller.

- Have had your first successful sale more than 90 days ago.

- Meet the selling requirements of the sites where you want your listings to appear."

2014. ápr. 29. 11:53
 5/10 anonim ***** válasza:
Tudom régi a kérdés, mi ezt annó haverokkal oldottuk meg, felraktam 10 kacatot, haveroknak kifizettem az árát, ők meg otthonról megrendelték...
2016. jún. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Ez még most is így van? kell lenni 10 eladásnak hogy eladhassak? köszi
2016. jún. 30. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Igen. [link]
2016. okt. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

10 Feedback point!


Vásárolsz 10 db valamit, és 10 értékelést kapsz vissza.

2018. márc. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

8. válaszoló

Az a feltétel, hogy: 10 Feedback points earned as a seller. Szóval 10 cuccot el kell adnod, nem venned. Külön értékelésnek számít az eladóként és vevőként kapott visszajelzés.

2018. márc. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

9. válaszoló


Én még soha nem adtam el ebay-en semmit, de mégis sikerült felraknom cuccot. Az már más hogy senki rá sem nézett. De ott van, és előtte nem volt 10 eladásom.

Akkor nem értem!

2018. márc. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!