Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen veszélyei vanak az...

Milyen veszélyei vanak az előre utalásnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok..

A kérdésem az,ha mondjuk előre utalok egy magasabb öszeget, konkréten 40.000ft-ot, arra hogy vegyek egy apróhirdetési oldalrol, akkor mi a biztositás hogy megkapom a terméket..?!? Gondolom semmi..


Ezért inkább úgy kérdem, ha nem jönmeg a csomag, de én a 40k-t előre utaltam, akkor ebböl lehet rendörségi ügy?? Bankártya számrol lenyomozható, és vissza kapnám a pénzem..


Vagy ha utalok, jön csomag is, de a csomagban nem a leirtaknak megfelelően kaptam meg a terméket, esetleg hiányos, vagy teljesen mást küldöt...Hogy igyis lehet rendőrséghez fordulni? Vagy gondolom hozzájuk kelk.?


Útánvétel meg drágább, de ittis a posta költséget kel előre utalnom..:/



2014. márc. 1. 18:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha átvernek, akkor feljelentés ide, feljelentés oda, ne reménykedj abban, hogy viszontlátod azt a 40 ezret.
2014. márc. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Rendőrségi ügy épp lehet belőle, az elkövetőt is könnyű megtalálni, de a rendőrség nem adja vissza a pénzed, az polgári ügy. Na, az viszont kb. lehetetlen abszurdisztánban.
2014. márc. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

De a vissza fizetést úgy értem hogy az eldónak kel, nem a rendőrségnek..

Vagy akkor csak annyi hogy megkeresik és megbüntetik, én meg pénz, és terméknélkülmaradok..?


Vagy az előbb rosszul írtam, mert az utánvételt, nemis kel előre utalni...Akkor csak ez lehet a legjobb megoldás?

Itt az egyetlen kockázat hogyha kihoza a postás, akkor nem nézhetem/próbálhatom ki elvileg a terméket..


Vagy milyen más megoldások vannak, és melyik a jobb??


Mert a futárszolgálatot, csak cégek szoktak alkalmazni, és nemtudom hogy magánszamélynél hogy működne..

2014. márc. 1. 19:29
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Nem utalsz előre és kész, van személyes átvétel. 40 ezer Ft már egy olyan összeg ami akár hosszabb utazást is megér. Előre utalás esetén több információ, utánajársz, utána kérdezel az adott oldalon stb. Vannak már ilyen oldalak ahova feltöltik azoknak az információit akik már csaltak ilyen módon, tehát bizonyosodj meg amennyire csak lehet a másikról. Én biztos nem utalnék előre.
2014. márc. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
Ha mégis előreutalsz és becsapnak, az esetleges rendőrségi procedúra lehet többe fog kerülni mint amennyit költöttél.
2014. márc. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%
Magánszemélytől ne vegyél olyan terméket amelyet ő külföldről rendel, tele vannak az aukciós oldalak ilyen termékekkel (főleg Kínából beszállított cuccokkal) a legtöbbje hibás és hamisított.
2014. márc. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
40%

"Vagy akkor csak annyi hogy megkeresik és megbüntetik, én meg pénz, és terméknélkülmaradok..? "


Igen, remekül látod.


Az utánvét egy fikarcnyival sem jobb, a postás nem engedi, hogy kinyisd a csomagot fizetés előtt, utána meg őt nem érdekli mi volt benne.

2014. márc. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!