Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudok "A" pontból "B"...

Kiss Józsika kérdése:

Hogyan tudok "A" pontból "B" pontba eljuttatni úgy egy terméket, hogy azt előtte a futár/postás ellenőrizze, hogy tényleg az a termék került feladásra, melyet a vevő az eladónak kifizetett?

Figyelt kérdés

Rengeteg a csaló szándékkal pénzt kereső személy a magyar aukciós portálokon (aprod.hu, jofogas.hu stb...) és azon töprengtem, hogy esetleg van-e olyan megoldás, hogy a postára adáskor valaki (harmadik fél) ellenőrizze a csomag tartalmát, s így biztosítva lenne a vevő, hogy azt az árut kapja meg, amit megrendelt (tehát nem egy iphone klónt, az iphone helyett; nem egy 500 forintos parókát a 32000 forintos helyett). Ha a vevő reklamálna, hogy márpedig nem azt a terméket kapta meg, amit rendelt, lehetne hivatkozni a harmadik félre és így ki lehetne zárni azt is, hogy a vevő hazudik (tehát tényleg az eredeti iphone-t kapta meg és nem pedig a klónt), illetve a vevő is védve lenne. Én az értékbiztosított csomagon gondolkodtam, de azzal az a baj, hogy ráérsz csak egy összeget a csomagra, hogy az mennyit is ér, közben pedig bármennyit érhet, tehát egy hajtűt is berakhat az emberke és küldheti fel 100.000 forintos értéket ráírva...


Várom a segítségeteket... :)



#eladó #vevő #harmadik fél #értékbiztosított termék
2014. márc. 10. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Ekkora értékűt át kell venni személyesen, és akkor ki is próbálni.


Van millió+1, biztos akad ki közeledben lakik.

2014. márc. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én egy oldalt akarok létrehozni, ami kiszűri a csalókat. Mivel a legtöbb esetben az eladó és vevő 100 km-ekre lakik egymástól, és a csomag értéke sem túl nagy (mondjuk 20e alatt) így a személyes átvétel nem éri meg...
2014. márc. 10. 20:02
 3/8 anonim ***** válasza:

Ilyen biztos nem lesz, postások meg futárok már így is túl vannak terhelve minimálbérért.


Amúgy meg miért is bíznál meg egy noname 3. félben. Tegyük azt veszel egy tv-t 100 000-ért, én becsomagolok egy tepsit, a 3. félnek meg adok 20e-et, hogy befogja a száját. Most akkor te kit fogsz elővenni? Engem, amiért sütőt küldtem, postást, amiért asszisztált?


Ez kivitelezhetetlen. Van millió +1 bolt, mindent meg tudsz kapni mindenhol, ha meg nem akkor kockáztatni kell. Persze ésszel, mert ami túl szép, hogy igaz legyen, az 100%hogy nem igaz!

2014. márc. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Ilyen szolgáltatás nincs és nem is lesz soha.
2014. márc. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Soha ne mondd, hogy soha!!! :)
2014. márc. 14. 00:59
 6/8 anonim válasza:
De mondom, ha biztos vagyok benne. :)
2014. márc. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
A postán ilyet biztos soha nem fognak csinálni.. Még arra sincs ember, hogy a postai munkaköröket rendesen ellássák, nem hogy ilyenekkel foglalkozzanak.
2014. márc. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Normális helyről kell rendelni, és akkor nem bsznak át.
2014. márc. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!