Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Pályakezdők ilyen módon való...

Pályakezdők ilyen módon való foglalkoztatása, vagy ez csak egyszerűsített foglalkoztatás?

Figyelt kérdés

Előző kérdésemben vázoltam a szitut. http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-kerd..


Szóval ma bementem az adott megbeszélésre, megkérdeztem mindent ami a munkával kapcsolatos, pluszban kaptam infókat is. Viszont a főnök hölgynek volt egy mondata, miszerint a munka a nyári szünetig fennmaradó 2-2.5 hónapra szólna, és hogy pályakezdőknek szóló 90 napos foglalkoztatás keretein belül folyna. Mondtam neki, hogy én még ilyenről nem hallottam hogy lenne ilyen, csak egyszerűsített foglalkoztatásos módszerről, amiben ugye van az egy évben max 90 napos szabály. Azt mondta hogy szerinte neki nem ebben kell majd foglalkoztatni, hanem a másikban. Mondtam neki, hogy én csak olyanról tudok, miszerint már 1 nap bejelentett munka miatt buktam a pályakezdőséget, és hogy azért ezt a "viszonylagos előnyt" nem szeretném 2 hónap miatt elbukni, mivel akkor még kevesebb esélyem lesz később munkát találni.


A kérdésem a következő lenne, létezik ilyen 90 napos munka pályakezdőknél, aminél a szerződés lejárta után is pályakezdő maradok, vagy a hölgy keveri az említett egyszerűsített foglalkoztatással.??



2014. márc. 11. 15:10
 1/4 anonim ***** válasza:

mindaddig pályakezdő vagy amig nincsen összesen 360 nap munka viszonyod és 25 éves vagy.


Szerintem én tartom ebben a rekordott mert összesen négyszer voltam pályakezdőként regisztrálva munkaügyiben

2014. márc. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
mármint hogy 25 év alatti.
2014. márc. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Tehát ha jól értem, ha ő most rendesen bejelent, a munkaidejére törölnek a rendszerből, de kb. csak olyan 50 munkanapot kéne dolgoznom. Utána ugyan úgy pályakezdőnek regizhetem vissza magam?


És nem tudod véletlenül, hogy a foglalkoztatást helyettesítő támogatással ilyenkor mizus? Megint várhatok egy évet rá, mire igényelhetem?

2014. márc. 11. 15:28
 4/4 anonim ***** válasza:
igen, hogyha törölnek a rendszerből majd ujra regelsz akkor nullázódik az idő, és ujra kell várni a nagyobb támogatásokra
2014. márc. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!