Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » épp most 4. hete hogy rendelte...

épp most 4. hete hogy rendeltem az Ebay rol egy ledet, Angliábòl, van esély rá hogy megkapom vagy keresztet vethetek rá?

Figyelt kérdés
a kipostàzàsèrt fizetni kellene 1 fontot asszem.

2014. márc. 13. 21:26
 1/4 anonim ***** válasza:
30 nap után küldhetsz visszajelzést és vagy visszaküldi a pénzed vagy elküldi a cuccot.. ha még mindig nem teljesítette akkor megint küldesz 1 et és "leszívják" a számlájáról a pénzt
2014. márc. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Aki nem ert az eBayhez, az miert ott kolti a penzet?

Nem bantani akarlak kerdezo, de gondolj mar bele. Ha elolvasol minden magyar nyelvu "hasznalati utmutatot" az eBayrol, akkor nem kerulsz ilyen helyzetbe.


Nem tudom milyen eladotol rendeltel (%-os ertekeles) de ha megbizhato az elado, akkor vagy megkapod a cuccot vagy visszakapod a penzed. eBayen nincs olyan, hogy "keresztet vetni ra", csak ha valamit elbaltazol.


Ha bejelentkezel eBayedbe, akkor a rendelt aruk oldalan latni fogod a termeket, a datumot, hogy mikor fizetted es valszeg latni fogsz egy kis boritekot, ami sarga. Ez jelzi azt, hogy a cucc feladasra kerult. Amikor az elado feladja a cuccot altalaban email is szokott erkezni, amiben a postazasrol tudositanak.


Ebben az emailben le szoktak irni, hogy mi a varhato erkezes. Pl. Apr 2-12, vagy 3 weeks. Varsz, amig ez letelik, es utana irsz egy emailt az eladonak, hogy hol a cuccod. Adsz neki 24 orat hogy reagaljon. Attol fugg mit reagal aszerint cselekszel. Ha visszair, hogy bocsi elqurtam, kuldok ujat vagy visszaadom a penzed, akkor orulsz. Ha azt irja, hogy kapd be, vagy egyaltalan nem valaszol, akkor nyitsz egy ugyet (open case) az eBay-en es ok majd intezkednek. A penzed visszakapod.


Aki az eBayen a szabalyok szerint jatszik az nem lesz karosult. Csak azok veszitenek penzt/idot/termeket, akik nem ertenek hozza!!!

2014. márc. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az estimated delivery egy automatikusan generált becslés, nekem sosem az, amit írnak ki. Angliából viszont 2 hét az az idő, amit átlagosnak mondanék érkezésre. Volt, hogy 3 munkanapon belül itt volt, de volt, hogy csak 3 hét.

Nagyon sokat számít az eladó megbízhatósága, azaz a százalékai. Én már rákérdeznék, hogy hol a csomag, feladta-e, tud-e róla (mi a feladási dátum?) meg csak szimplán annyit írj hogy még nem jött, ezzel tudtatod hogy nem te vagy lusta feedback-et írni hanem nem jött meg a cucc -angolul persze.

És a többi már adja magát, mert ha nem reagál az eladó, akkor resolution center.

kitartást.

2014. márc. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
előző vagyok: mi az hogy a "a kipostàzàsèrt fizetni kellene 1 fontot asszem." AZt mát kifizetted mert anélkül nem indul el semmi, ha nem fizeted ki a dolgokat.
2014. márc. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!