Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lehet e befizetni magán úton...

Lehet e befizetni magán úton a nyugdíjalapot havonta, és ha igen mennyit és hogyan?

Figyelt kérdés

2014. márc. 19. 08:10
 1/4 anonim ***** válasza:

igen lehet.

két útja is van (és nem tudom megállni, hogy ne írjam ki sokadjára, hogy a google a barátod, nekem kb. 2 mp volt)


1. nyugdíjszerző szolgáltati időre kötsz megállapodást (ezzel az ún. 1. pillérre, az állami nyugdíjra szerzel jogosultságot abban az esetben, ha más nem fizet tuánad járulékot pl.). Itt szolgálati időt szerzel (ezáltal jogosultságot, de nem egyéni számlán tartják nyilván, hanem a felosztó-kirovó rendszerben megy ez is a nagy kalapba az én járulékommal együtt és az aktuálisan nyugdíjasok ellátását finanszírozza belőle az állam. itt azt a "jogot" veszed meg, hogy a jövőben majd az akkor aktív korúak befizetéséből te is részt kapj.

A kormányoldalon normálisan le van írva:

[link]


2. önkéntes kölcsönös nyugdíjpénztári szerződést kötsz és vállalsz egy havi díjfizetést (párezer Ft-ot is lehet), ez független az államinyugdíjtól, nem nézi senki, hogy miből fizeted, csak fizesd (a befizetett összeg 20%-a visszaigényelhető). Itt a saját számládon tartják nyilván és a pénztár gazdálkodik vele, nem megy a közös kalapba, nyugdíjas korodra kiegészítheted vele az állami nyugdíjadat (nagyonis fog kelleni)

2014. márc. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 SzarvasLászló ***** válasza:

3. Vagy a saját kezedbe veszed a nyugdíjad alakulását és Nyugdíjbiztosítást kötsz.


Saját véleményem szerint önámítás azt gondolni, hogy akár a 2. akár a 3. pont esetében elég havonta pár ezer forintot fizetni ahhoz, hogy végén annyi gyűljön össze rajta amennyi a méltóságteljes nyugdíjas évekhez kell.

2014. márc. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1. válaszoló vagyok.

Igazad van Szarvas László, pár ezer forintból nem lesz kolbászból a kerítés, de a SEMMINÉL több.

Itt a kérdező valószínűleg a semmi helyetti alternatívát keresi :)

(az én fizetésemből is >60 eFt NYB-t vonnak, mégsem hiszem, hogy boldog nyugdíjas leszek)


Viszont banki elemzőként abban sem hiszek, hogy feltétlenül az unit linked biztosításokat kellene nyomatni olyanoknak, akiknek az alapvető pénzügyi kultúrája/ismeretei hiányoznak (olyanoktól, akik 2 hónap alatt lettek "pénzügyi tanácsadók" )- persze ezt most nem rád értem, hanem inkább a kérdezőnek üzenem.


Kérdező: még a NYESZ számla jutott eszembe, amit itt még nem soroltunk fel.

2014. márc. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 SzarvasLászló ***** válasza:

Ez is kimaradt: Tartós Befektetési Számla


Én sem hiszem, hogy az unit link váltja meg a világot.

Ez egy olyan eszköz amit tudni kell kezelni.


Azt hangsúlyozottan önámításnak tartom, vagy az önámítás fenntartásának tartom, ha valakit abban a hiszemben hagynak, ill. tartanak, hogy pár ezer forintos befizetése némi orvosságot fog nyújtani a nyugdíjas időszak gondjaira.


A semminél igaz több jön össze így is, ez tény.

De pont azt kellene megértenie az ügyfeleknek, hogy kis díj mellett elenyésző lesz a nyugdíjra szánt megtakarításuk nagysága.

Ebből mit fog csinálni? Egyszer kifesteti a lakást, esetleg kifizeti egy teljes téli időszak rezsimennyiségét. És azután mi lesz, mert eddig tartott a megtakarítás összege?

2014. márc. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!