Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerinted miért éri meg olyan...

Szerinted miért éri meg olyan ingyenes apróhirdető oldalakat fenntartani, mint például az aprod.hu vagy a jofogas.hu?

Figyelt kérdés

Ezek az oldalak a tévében is reklámozzák magukat, ami ugye nem két fillér.

Persze, tudom, hogy vannak olyan szolgáltatásaik, amelyek fizetősek, mint pl. hirdetés kiemelése, előresorolása...

Van egy tippem, de egyelőre várom a ti tippjeiteket!



2014. márc. 21. 23:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ott van rajta millió reklám
2014. márc. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Basszus, egy lelki síkon vagyok a kérdezővel, ugyanis ez a kérdés merült fel bennem is tegnapelőtt este:DDD

Bár nem nehéz, ezek a hirdetések folynak a TV-ből reggeltől-estig. A válaszról fogalmam sincs, viszont ami tény, az Expressz hirdetési oldal megszűnik - ami azért egy név volt hosszú évek óta -, s hirdetéseit a jófogás.hu veszi át. Jól kinőtte magát az aprod, és a jófogás is az tuti. De hogy miből a hasznuk, az engem is érdekelne.

2014. márc. 22. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Reklámok... fizetnek nekik az oldalon levő reklámok miatt, ugyanaz mint a TV... mi a hasznuk abból ha nyomatják a műsort, megveszik a filmek jogait és leadják? Látszólag semmi, de közben jó nagyokat kaszálnak a reklámokkal...
2014. márc. 22. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Apród esetén, elenyésző a hirdetésekből befolyó bevétel, a Vatera,Teszvesz és lealkudtuk.hu értékesítési jutalékokhoz képest a cégnél.


Értékesítés nettó árbevétele


Értékesítés nettó árbevétele a Társaság főbb tevékenységei szerinti bontásban:


Értékesítés árbevétele Előző év Tárgy év

e-kereskedelmi

szolgáltatás árbevétele 1.896.899e Ft 1.993.752e Ft

Hirdetés 76.426e Ft 46.793e Ft

Kapcsolt feleknek

nyújtott szolgáltatás 162.724e Ft 68.775eFt

Egyéb 5.361e Ft 7.273e Ft

Összesen 2.141.410e Ft 2.116.593e Ft

2014. márc. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A válasz már elhangzott. De ezt a weboldalt is ugyanezért éri meg üzemeltetni. Minél többen látogatják, annál magasabb ára lesz az itt elhelyezhető reklámoknak. Az apród, mivel ingyenes, kiemelkedően sokan látogatják, ezáltal sokat lehet elkérni a reklámhelyekért. Az egy másik dolog, hogy sokan nem is látják ezeket a reklámokat, a reklámblokkoló plugineknek köszönhetően.
2014. márc. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Összességében azon felül, hogy az oldal fenntartja magát, nem feltételen éri meg.


Ez látható az eredménykimutatásból is.

A reklámokból milliós tétel folyik be, az aukciós oldalak milliárdjaihoz képest. És még így is mínuszos a cég.

2014. márc. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Azt azért jegyezzük meg, hogy a Vatera és az Apród ugyanabban a kézben van.
2014. márc. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Brandépítés
2014. márc. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 kollandor válasza:

Sokan hirdetnek itt pénz szűke miatt vagy lopott tárgyakat jóval értéken alul. Vagy egyszerűen csak nincs a hirdető tisztában vele, hogy milyen kincs van a birtokában és szintén áron alul adná tovább.

Mivel minden hirdetést ellenőriznek ezért -saját véleményem- úgy gondolom a szerkesztők becsüsök lehetnek akik kiszűrik az értékes hirdetéseket. Jó ötlet és teljesen legális. Legalább is én így csinálnám :)

2014. ápr. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Akkor elmondom az én teóriámat:

Ha én a kereskedelmet nagyban akarnám űzni, akkor először is tudnom kell, hogy melyek azok az árucikkek, amelyek divatosak, amelyeket keresnek az emberek.

Egy apróhirdetési oldal remekül mutatja, hogy épp mire buknak az emberek. Egy kis statisztika, és máris látszik, hogy mibe érdemes befektetni a pénzt.

2014. ápr. 16. 00:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!