Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi történik abban az esetben,...

Mi történik abban az esetben, ha lefoglalózok egy házat, de a bank azt mondja hogy neki nem elég az adásvételben foglalt önrész fizessek többet. Ha nem tudok többet fizetni visszajár a foglaló?

Figyelt kérdés
2009. dec. 16. 15:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A foglaló nem jár vissza,ha te nem tudod megvenni a házat.Az előleg jár vissza.De a legokosabb,ha ügyvéddel beszélsz,és előszerződést kötsz az eladóval.Előtte tájékozódj a banknál.Így nem érhet anyagi hátrány.
2009. dec. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ha úgy állapodtatok meg, hogy "foglaló",és a vevő hibájából hiúsul meg az adásvétel, akkor a foglalót elbuktad. Ha az eladó hibájából,akkor 2x annyit kapsz vissza.


Csak előleg esetében járna vissza.:-((

2009. dec. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Hiába tájékozódok a banknál ahoz hogy meg tudják mondani mennyi hitelt adnak a házra ahoz be kell adni papírokat meg értékbecslés meg ilyenek és csak azután ad pontos választ. :(
2009. dec. 16. 16:09
 4/16 anonim ***** válasza:
És már odaadtad a foglalót, vagy csak gondolkodtál?
2009. dec. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Még nem ,de napok kérdése és megtörténhet. Ráadásl ragaszkodnak a foglalóhoz. Én inkább előleg párti lennék.

A hitelkérelem meg nem irreális feltételekkel lenne elvileg nem lesz vele gond, de a ház értékbecslése után dönt a bank mennyit lehet rá felvenni.

2009. dec. 16. 16:20
 6/16 anonim ***** válasza:

Hát ha ragaszkodnak, ha nem, szerintem ne menj bele a foglalóba.

Szerintem nem olyan a lakáspiac, hogy olyan gyorsan el lehet adni egy ingatlant.

Mondd el az aggályaidat az eladónak, hátha lehet vele beszélni.Neki is az az érdeke, hogy eladja az ingatlant.

2009. dec. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
Szia!Azért ragaszkodnak a foglalóhoz mert ha mégsem tudod megvenni a házat akkor nem kell visszaadniuk a pénzed.Ebbe nem szabad belemenned!Csak vételár előleget adj,azon nem bukhatsz!
2009. dec. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Szerintem ők belemennének, de baromira befolyásolja őket az az erőszakos unszimpatikus ingatlanközvetítő akin keresztül eljutottam hozzájuk.

Ráadásul állítólag az ingatlanossal olyan szerződésük van hogy a foglalóból nekik ki kell őt fizetni.

2009. dec. 16. 16:42
 9/16 anonim ***** válasza:
Adnám mint foglaló,de kikötném a vis majort tehát ha a bank nem ad hitelt,az a harmadik fél által okozott probléma és akkor visszajár.
2009. dec. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Én is olyasmira gondoltam amit az utolsó írt, de nem tudtam lehet-e ilyet kikötni.
2009. dec. 16. 18:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!