Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kisebb törékeny tárgy küldése...

Kisebb törékeny tárgy küldése levélként?

Figyelt kérdés

Egy kb. 80 grammos kisméretű tárgyat szeretnék elküldeni postán.


Elég ha csak úgy beleteszem egy borítékba + veszek bélyeget a postán vagy be kéne még pluszban csomagolnom, nehogy eltörjön (elég masszív üvegben van)? Ha az utóbbi, akkor a postán tudnak nekem ebben segíteni?


Még sosem küldtem postán ilyesmit. Aki már igen, az leírná, hogy mit hogyan csináljak?


Előre is köszönöm a segítséget.


2014. márc. 22. 18:09
 1/5 anonim ***** válasza:
boritekba bele ne tedd, mert a postas garantaltan belegyuri a cimzett postaladajaba... hasznalj kis kartondobozt, es lehetoleg parnazd ki a targyat valamivel, ugy van eselye, hogy egyben odaer.
2014. márc. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kis lapos doboz és értéklevélként add fel (értéke 10 000 Ft nagyobb érték el tudd tűnni) arra vigyáznak, a sima ajánlott levél is el tudd tűnni. :)
2014. márc. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


A költségek miatt a vevő kérte, hogy ne csomagként adjam fel. Ha csomagként adom fel, akkor 2000 Ft, levélként meg pár száz forint.

2014. márc. 22. 21:41
 4/5 anonim ***** válasza:
Értéklevél nem egyenlő csomag és nem kell borítékba lenni hogy értéklevél legyen. A borítékban bármely tapintható tárgy könnyen a levél elvesztéséhez vezet.
2014. márc. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ha veszek a postán egy kisméretű dobozt és abba beleteszem, akkor azt fel tudom adni levélként, igaz?

A vevővőtől megkérdezem, hogy szeretné-e hogy értéklevélként adjam fel.


Esetleg buborékfóliát tudok venni a postán?

2014. márc. 23. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!