Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen lehetőségünk van ma a...

Skywalkertamas kérdése:

Milyen lehetőségünk van ma a túlélésre egy speciális egészségügyi helyzetben?

Figyelt kérdés

Kedvesemmel Bács megyéből költöztünk Szombathelyre a jobb megélhetés reményében. Nekem is és neki is könnyű volt munkát találni, csak idő közben Kedvesem leesett lábról. Krónikus vastagbélgyulladásban szenved. Rendesen kiújult a betegsége. Gyakorlatilag nem tudja elhagyni a lakást, és a mellék tünetek végett szinte lábra se tud állni. Közel fél éve már táppénzen van. Ez alatt többször volt kórházban is. Nekem gyárról gyárra kellett repülnöm, hogy azért keressek is annyit, hogy ketten kijöjjünk. Váltogatnom azért kellett, mert a multipolitika nehezen tolerálta eddig mindenhol azt, ha baj van, én megyek, vagy épp nem tudok túlórázni, mert kórházat kell látogatnom… Gyakorlatilag most munka nélkül vagyok, mert annyira leromlott kedvesem állapota, hogy mindent én csinálok. Főzés, mosás, takarítás, gondozom, elmegyek gyógyszert íratni, kiváltani, intézem a hivatalos ügyeit, bevásárlás stb. Gyakorlatilag egész napomat kitöltik a teendők, így eddig nem tudtam aktívan munkát sem keresni, csak itthonról neten keresztül, de ez gyakorlatban működésképtelen, továbbá semmi olyan elképzelésem nincs, hogy hol és mit tudnék a körülményeket figyelembe véve elvállalni.

Arra lennék kíváncsi, esetleg ilyen esetekre van e valami mentőlehetőség? Bármi ötletet szívesen fogadok.

(Albérletben élünk, mérhetetlenül szegények a szüleink, ők támogatni nem tudnak szinte semmivel, kocsink, jogsim, még nyelvvizsgám sincs, mert egyszerűen még mindig nem volt miből félretenni ezekre.)



2014. márc. 25. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Hazaköltözni,más nem hiszem hogy van,akkor legalább az albérlet ára megspóroljátok.
2014. márc. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Második hülyeségére vigyáz, mert még becsábít valami piramis játékra és az utolsó filléreteket is elcsalja. Na az ilyeneket kerüld el jó messzire.
2014. márc. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
műtét? szakorvos kezeli? [link]
2014. márc. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#2 - ja a titkos csodaszer, ami mindent gyógyít, de csak titokzatosan lehet beszélni róla, mert aki nem hisz benne, annál nem működik (a.k.a. placebo...), peeersze.
2014. márc. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, a hazaköltözés a legvégső "Z" terv. Innen hazamenni se egyszerű sajnos. Költöztetőkre lenne szükség. Viszont az otthoni munkalehetőségeket figyelembe véve sajnos semmi komoly lehetőség. Egy gépészmérnök cimborám Baján szakmájában 100 körül visz haza, egy három műszakos gyárban dolgozó rokonom 75-80 körül. Ha egyszer hazamegyünk, onnan nemigen van újra lehetőség elkezdeni építeni a jövőt. Itt sincs agyonfizetve az ember, de kedvesem amikor még dolgozott 80 körül, én 100-140 körül kerestem gyárban. Továbbá szinte semmi munkalehetőség otthon (Baja-Kiskunhalas), túljelentkezés van a kevés multinál, és nem érdekük a megfizetés, úgyis lesz más alapon. Édesanyám ezért ment át Szegedre, de ott is sorvezetőként csak 80 körül keres. Én nem tudom mi folyik ebben az országban, de biztos hogy nincs minden rendben.

Igen ilyen otthoni, mlm, illetve hasonló "vezetői" munkák akadnak itt is bőven, de alapos körültekintéssel és fenntartásokkal kezelem az efféléket. Ha Kedvesem jobban lesz, megint nyakamba veszem a várost és megyek gyárról gyárra, hátha találok olyat aki fizet is, meg nem használja ki végtelenül a lojalitását az embernek. De nehéz az ilyet kifogni, még ha számtalanabb is a lehetőség itt nyugaton.

Sajnos az ápolási támogatások nem vonatkoznak erre a betegségre, és ezeket a köröket szinte lehetetlen megnyerni. Tudom, mert édesapám a húgommal futja ezeket a köröket otthon évek óta. Ez egy hosszú történet, de röviden annyi, hogy le lett kiskorúsítva (23), mert szellemileg 12 éves, szívműtött, 35 kg-os "kislány", de mivel el tudta végezni a szakmunkást (az oktatók jószándékának köszönhetően), és nem kisegítős volt, így semmi nem jár utána, még közmunkára is kötelezték, aztán mikor meglátta a munkáltató csak annyit mondott, hogy aláírja, hogy itt volt az egész hónapban, de inkább maradjon otthon (munkaképtelen)... De erre tényleg nem fordítanék többet. Szóval anyámhoz nemigen tudunk menni, apámhoz nem mennék plusz tehernek a beteg húgom meg az alzheimeres-skizofrén öreganyám mellé. Az anyósom egyedül van havi 60-ból egy kis faluban, oda ugyancsak kétséges. tehát ez tényleg a "z" terv. Ha már végképp nem tudjuk tartani magunkat.

A lakhatási támogatás körei sem használhatók ki, hiába a rászorulás, olyan feltételei vannak amiket csak olyanok tudnak szinte kihasználni, akiknek van vállalkozás a családban, vagy tűz-közeliek. Ez is egy hosszú és bonyolult téma, alaposan utánajártam. Szinte lehetetlen megnyerni, annak aki tényleg a jobb megélhetés végett vált várost.

A kezelőorvosos kérdésre: De van neki, és sajnos már a műtétet is felvázolta, mivel fogynak a kezelési módszerek. Viszont egy 25 éves lány, ha műtik, akkor az egész vastagbelet eltávolítják. Ezt nem nagyon szeretnénk. A sztómazsák tönkre tenné lelkileg, de sz'tem sokakat. Sajnos ez egy olyan betegség, amiről az orvostudomány nem sokat tud, vagyis a műtét csak a tüneteket kezeli, az okot nem ismerik. A Colitis Ulcerosát meg ritkán szeretik műteni, mivel jól karbantartható, csak hát kedvesemnél egy igen súlyos aktív periódus indult. szóval műtétet nemigen szeretnénk, meg az azzal járó tünetek sem sokkal jobbak.

Azért köszönöm a tanácsokat! Talán történik csoda is egyszer. Bármit el tudok látni, tanulékony-szorgalmas gyerek vagyok. Eszem is van elég, csak háttértőke nincs, hogy megvalósítsak terveket. Meg reménykedek abban, hogy hamar javul a helyzet és újra keresni tudok aktívan munkát.

Illetve, ha van további ötlet, szívesen fogadom! És előre is köszönöm!

2014. márc. 26. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!