Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A300 forinthoz közelít az...

A300 forinthoz közelít az euró! A választások után milyen elmozdulást jósoltok a mandátumeloszlás függvényében?

Figyelt kérdés

tehát pl 50% alatti fidesz 20% jobbik 20% összefogás stb esetén

vagy 60%feletti fidesz 15-jobbik 10 %összefogás esetén

vagy ha a jobbik 25%felett èrne el

vagy ha kormányváltók szereznének 30 % körül


tehát merre mozdul el az árfolyam , mi javítana , mi rontana a forint helyzetén????



2014. ápr. 3. 23:41
 1/4 anonim ***** válasza:
A forint helyzetén az javítana, ha a Fidesz nem kerülne hatalomra. De mivel erre jelen állás szerint közel 0 az esély, így annak függvényében, hogy most is 2/3-os többséget szereznek vagy sem azt tippelem, hogy vagy nagyon fog romlani a forint vagy kicsit - de mindenképp 300 felett marad.
2014. ápr. 4. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mandátum eloszlástól függetlenül azzal számolnak a nagy befektető cégek, hogy kétharmad nélkül, de marad a fidesz, és folytatja a gazdaságpolitikáját, ami ha jó ha nem, de kiszámítható(bb) az elmúlt 4 év fényében. Így forint erősödésre számítanak, akár még 300 alá is megy a forint, de annál jobban nem. A befektetői hangulat nagyot javult mióta eldőlve látszik a választás kimenetele. Nem politikai megfontolásból mondom, ezzel foglalkozom.
2014. ápr. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát utolsó, nem tudom. Én egy igencsak nagynak nevezhető multi magyar vállalatánál dolgozom és nem pletyka szinten, hanem konkrétan nekem a szemembe mondta a vállalat vezérigazgatója, hogy MO-ra 1 megveszekedett centet nem fog beinvesztálni az anyacég egészen addig, amíg az Orbán rezsim van hatalmon.


Mondják mindezt úgy, hogy a korábbi 10+ évben 1000 milliárd forint felett volt az országba az invesztáció - tehát még csak nem is kifogas.txt

2014. ápr. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Teljes mértékben egyetértek az előttem lévő hozzászólóval. Ha Orbán marad a hatalmon, akkor szerintem mindenképpen tovább gyengül az árfolyam. Mivel a kormányunk nem túl "EU-konfort" politikát fojtat, a külföldi befektetők nemigen akarják nálunk fialtatni a pénzüket. Aminek pedig következménye az hogy lecsökken a forint iránti érdekeltség, és csökken az értéke.


Viszont azt megjósolni hogy mi történne ha más mandátumeloszlás lenne, más párt kormányozna, az már elég nehézkes.

2014. ápr. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!