Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Foglalkoztatás helyettesítő...

Foglalkoztatás helyettesítő támogatáshoz önkéntesség és háztartási munka?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy lassan letelik az egy évem, jön a felülvizsgálat..


Háztartási munka: tudom, hogy be kell jelenteni, találtam is egy nyilvántartó lapot. az lenne a kérdésem hogy az adott nyilvántartó lapon van olyan hogy a munkáltató mennyit fizet nekem. Ha rokonnál dolgozok akkor nyilvánvaló hogy ő nekem nem fog bért fizetni, ilyenkor írjam be hogy 0 forint, vagy azt nem fogják elfogadni?


Önkéntesség: voltam bent a szociális osztályon pár hónapja, akkor szóltak hogy csak a napokat nézik, nem az óraszámot.. Találtam is neten nyilvántartólapot. Itt olvastam, és ott is mondták, nem mindegy milyen szervezetnél vagy, mert hogy regisztráltnak kell lenniük valamilyen rendszerben. Megkérdeztem a rendszer nevét, erre vállrándítással válaszoltak hogy most nem jut eszükbe. De én így kisujjból hogy szívjam ki hogy az adott intézménytől elfogadják-e majd az igazolást.

A kérdésem a következő ezzel kapcsolatban, van valahol erre nyilvántartás hogy meg tudjam keresni az elfogadható intézményeket?


Illetve harmadik kérdés, az FHT mennyi időre járhat? Eddig úgy tudtam két évre, de utána van még valami, vagy hosszabb időre is lehet kérni?



2014. ápr. 5. 18:13
 1/8 anonim ***** válasza:

A háztartási munkával kapcsolatban nem vagyok jártas.

Az önkéntességgel kapcsolatban érdeklődni kell az önkormányzatban vagy Családsegítőben. (Ha arrafelé van helyi Családsegítő.) Nekem például tavaly nyáron a Családsegítő adott 1 hónapon át tartó 4 órás gyerekfelügyelői önkéntes munkát, ami tetszett is. :-) Ráadásul a mi Családsegítőnk kapcsolatban áll az önkormányzattal, így a papírt el lehetett fogadni a szociális ellátáshoz.

Az ellátás folyósításának szabálya: előző évből szükséges igazolni legalább 30 nap időtartamú munkaviszonyt vagy önkéntes tevékenységet. Például 2013-ból igazolva 2014-re jár az ellátás. Az általam kapott felhívások szerint az ellátás kezdete és a felülvizsgálat ideje nincs kapcsolatban az 1 évvel, mert naptári tárgyévet tekintenek. Tehát amennyiben valakinek tavasztól vagy nyártól kezdték el a folyósítást, akkor is decemberig bezárólag kell igazolni a 30 napot.

Az önkéntes munkával kapcsolatban viszont az alábbi értesülést kaptam. Aki éppen nem kapott ellátást, akkor az önkéntes tevékenység által kivételes módon rögtön részesülhet benne. De még egyszer szükséges 30 napos tevékenység ahhoz, hogy következő évre is járhasson az ellátás.

2014. ápr. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Háztartási munkánál beleköthet az önkormányzat a 0 forintba. Írjatok be napi 1000 forintot, regisztrációs díj szempontjából mindegy, adóznod nem kell utána.


Önkéntes munkánál nem azért fogadja el az igazolást, mert a foglalkoztató szervezet kapcsolatban áll az önkormányzattal.

"Amennyiben a jogosult az e) pont szerinti feltételt így sem tudja teljesíteni, a 30 nap számításánál az általa - a közérdekű önkéntes tevékenységről szóló törvény szerinti nyilvántartásban szereplő fogadó szervezetnél - végzett közérdekű önkéntes tevékenységének időtartamát is figyelembe kell venni."

(szoc.tv. 36.§. 3)

Hogy a szervezet regisztrált-e, azt a szervezetben meg tudják neked mondani.

Valószínűleg a neten is megtalálod valahol ezt a nyilvántartást.


Az FHT-t (a jelenlegi törvény alapján) akár életed végéig kaphatod, ha minden évben megfelelsz a feltételeknek.

Legalább évente felül vizsgálják, hogy megfelelsz-e (egyes esetekben 1 évnél hamarabb)

Nem naptári évet vizsgálnak, hanem az előző határidőtől számítják az 1 évet.

"aki a foglalkoztatást helyettesítő támogatásra való jogosultságának a 25. § (4) bekezdés b) pontja szerinti éves felülvizsgálata során, a felülvizsgálat időpontját megelőző egy évben a foglalkoztatást helyettesítő támogatásra való jogosultságának fennállása alatt legalább 30 nap időtartamban"

(szoc.tv. 36.§ 2.e)

Tehát ha a felülvizsgálatod 2014 májusban van, elég ha 2014 március-áprilisban megszerzed a 30 napot, nem kell 2013-ban.

A 2014-es évben a felülvizsgálat előtt szerzett napokat nem fogják figyelembe venni a 2015-ös felülvizsgálatkor.


"Az önkéntes munkával kapcsolatban viszont az alábbi értesülést kaptam. Aki éppen nem kapott ellátást, akkor az önkéntes tevékenység által kivételes módon rögtön részesülhet benne. De még egyszer szükséges 30 napos tevékenység ahhoz, hogy következő évre is járhasson az ellátás."

Ebből egy szó sem igaz.

2014. ápr. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :) Akkor ezt a közérdekű szervert megpróbálom megkeresni, és a szervezetnél érdeklődni.. Csak azt nem értem miért nem mindegy az önkormányzatnak hogy hol vagyok.. ha bejelentik ha nem akkor is azért elég közérdekű tevékenységet végeznek.. na mindegy..


Háztartási munkát pedig jövhéten akkor intézem biztonság kedvéért ha nem lenne jó az önkéntesség ne maradjak hoppon.


Annyi lenne még a kérdésem, hogy a háztartási munkánál igaz hogy most már nem velem egy háztartásban élő családtag is igazolhat?

2014. ápr. 7. 22:37
 4/8 anonim ***** válasza:
A háztartási munkánál az a legjobb, ha "idegen" (nem családtag) alkalmaz. A veled egy háztartásban élő családtag igazolását nálunk el sem fogadják. (Nálunk kérik a NAVos befizetés igazolását is a foglalkoztatótól)
2014. ápr. 8. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A 30 nappal kapcsolatban nekem is úgy van fogalmazva, de személyesen a naptári évre és a decemberre hívták fel a figyelmemet. A felülvizsgálatnak pedig nem is volt pontos időpontja. Ezzel mégis érdemes vigyázni.
2014. ápr. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az ügyintéző csaj azt mondta, hogy valami új jogszabály szerint a rokon is elfogadható, csak ne éljen velem egy háztartásban.

Milyen NAVos igazolás kell?

2014. ápr. 8. 22:37
 7/8 A kérdező kommentje:
Nyáron állapították meg, és nyár körül várható a felülvizsgálat.. Nekem úgy van megfogalmazva, hogy a köztes egy évben 30 nap, tehát nem kötelezhet hogy naptári év szerint dec 31ig csináljam meg. Amit már eleve buktam, mert ebben az évben kezdtem el csinálni.
2014. ápr. 8. 22:40
 8/8 anyoca69 válasza:
Nem év január 1- december 31-ig kell meglenni a 30 napnak, hanem a felülvizsgálat idejétől számított egy év. Ha tehát augusztusban adta be valaki, és kapta meg, akkor a jövő aug-ig kell újabb 30 napnak lenni!!
2015. jún. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!