Ez szabályos dolog?

Figyelt kérdés
Anyámékhoz vagyok bejelentve mert nemtudtunk a férjem családi tulajdonban levő ingatlanába bejelentkezni, mert az anyukája és még 3 testvéré az örökölt ingatlan. csak tartózkodási helynek lehetett bejelenteni. Anyéméknak van közüzemi tartozásuk, részletfizetést akarnak, és most arra kérnek hogy írjak egy papírt arról hogy nem élek a párommal együtt pár hónapja és nem fizet gyerektartást. Én nem akarom megírni a papírt, félek hogy lehetnek következményei ha utánanéznek. Az államtól kapott juttatások sem a saját bankszámlámra mennek, hanem a párom nevére szóló közös használatú bankszámlára. Tehát szerintem pikk-pakk kilehet deríteni hogy hazudtunk. Ezzel szeretnék anyámék hogy papíron kevesebb bevétel legyen. Szerintem ez bűncselekmény, de megkérdezlek titeket hátha okosabbak vagytok nálam. Köszönöm a válaszokat!

2014. ápr. 8. 09:01
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Közmű-cégnél dolgozom.

Soha senki nem fog utánanézni, hogy igazat írtál-e.

Főleg nem jut el pl. az áramszolgáltatónak írt leveletek az államhoz.

DE: semmit nem is jelent egy ilyen típusú levél!!!

Szerinted aki elbírálja a részletfizetést, az utána fog járni, hogy ki hol lakik, kikéri az adatokat önkormányzattól, adóhatóságtól, bárhonnan?

Ehhez joga sem lenne, és nem is érdekel senkit.

Egy időben foglalkoztam részletfizetéssel, elmondom, hogy megy.

Van a cégeknek egy belső szabályzatuk, ahol egyértelműen le van írva, milyen esetekben jár részlet.

Pl. ha vki a havi számláit nem fizette határidőre, annak nem jár. Vagy ha a havi részszámláit lecsökkentette, és emiatt lett a végén egy nagyobb összegű számla, annak sem jár.

Ha nektek úgy lett tartozás, hogy több számla gyűlt össze, akkor már eleve kiestetek.

Szociális alapon biztos, hogy nem kaptok részletet, hacsak nem vagytok védendő fogyasztók.

Ez azt jelenti, hogy rendszeres gyermekvédelmi támogatást, vagy pl. ápolási díjat kap vki.

De akkor erről tájékoztat titeket az önkormányzat, hogy ez jár.

Nagyon sok ügyféllevéllel találkoztam az évek során, és hidd el, mindenki azt hazudik össze, amit nem szégyell, de a szolgáltató nem jótékonysági intézmény. Nem azt mondom, hogy ti is hazudtok, bár ahogy írod, erre készültök.

De egyetlen ügyintézőnek sincs olyan jogköre, hogy egyénileg döntsön, egy levél alapján, hogy megérdemli-e az ügyfél a részletet.

Ha vki 3 hónapja nem tud fizetni, akkor a szolgáltató azért nem ad részletet, mert nem látja biztosítva a követelése megtérülését. Ha nem tudtad kifizetni a havi számlát, akkor nem fogod tudni kifizetni a jövő havi aktuális számlát + még a részletet is.

2014. ápr. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

Teljesen függetlenül a következményektől én NEM tennék valótlan nyilatkozatokat senkinek semmiért.

Írásban valótlanságot állítani, aláírni- erkölcsileg zéró, jogilag büntethető kategória.


Hogy a konkrét eset kiderül vagy sem, az mellékes. Nem azért nem hamisítunk és nem hazudunk, mert kiderülhet, hanem mert erkölcsileg aggályos.


...és hogy mindezt a szüleid akarják... szép.


Nem, nem hamisítok, nem hazudok senkinek, semmiért- nem érdekel, hogy utánanéznek vagy sem.

A becsületem nem eladó párezer forintért, ez gusztustalan hozzáállás.

Nem kiskapukat kell keresni, hanem tisztességesen megoldani az ügyet.


A szüleid erkölcsi "érték"rendjét üdvözlöm, az viszont jó, hogy legalább benned ébredt egy szemernyi kétely.

Ne tedd.

2014. ápr. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

Csak hozzáfűzném a dolgokhoz:


Nem tudom, hogy mit számít az, hogy be vagytok oda jelentve, de a HÁZTARTÁS fogalma elég tág. Az egy háztartás, vagy közös háztartás fogalma még inkább.


Egy helyen, egy lakcímen akár több háztartás is létezhet.


Én együtt élhetek úgy a gyermekem apjával egy házban, egy lakcímen úgy, hogy nem vagyunk egy háztartásban.

Nem tudom, hogy érted-e a lényeget.


Határold el magad ettől a dologtól, úgy intézzétek a dolgokat, hogy Neked ehhez semmi közöd ne legyen a férjeddel együtt. Anyukádék külön háztartás, és Ti is.

Aztán rendezzék a közüzemi tartozásukat eszerint.

2014. ápr. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, melyik okos pontozott le, de a lepontozástól függetléenül úgy van, ahogy leírtam, hisz ebben (is) dolgozom.

Divat itt lepontozni a válaszadókat, mert nem azt írják, amit a kérdező hallani akar, vagy mert a válasz negatív az életükre nézve.

Attól még így van, lehet háborogni meg gyerekeskedni, senkit nem fog érdekelni, hogy mi okból kérsz részletet.

Ha rosszul fizető adós vagy, nem jár és kész.

2014. ápr. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
En mindenkinek zold kezet adtam, mert fikarcnyit sem ertek a temahoz! Köszönöm a valaszokat, eszem agaban sincs semmilyen papirt írni, mert tudom hogy ez akkor is buncselekmeny ha meg nem is tudnak utána nézni! Csak bizonygattak nekem a telefonba hogy semmilyen kovetkezmenye nincs, csak en ebben nem hiszek! Nem veluk elunk, csak az állandó lakcimem az, ahol ok laknak, és ez egy gaztartozas. Most fizettek ki Egyben 120ezret de meg van elmaradas! Ahhoz kellene az alairasom, és az hogy valotlant allitsak, hogy kevesebb legyen az egy fore juto jovedelem! Orditott velem a telefonba apam, hogy en ezt miért nem akarom! Itt a bizonyitek hogy más sem tenné! Mégegyszer Köszönöm a valaszokat, és nézzétek el, hogy valamit nem ekezettel irok, csak gyerek mellett telefonról nem nagyon van idom írni.
2014. ápr. 8. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!