Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Csak a (minimális) nyugdíjszer...

Csak a (minimális) nyugdíjszerű ellátást kaphatja majd vagy nyugdíjat is?

Figyelt kérdés

Hatvan éves édesanyám egy súlyos betegség miatt csökkent munkaképességű lett, emiatt a Pirehab Nonprofit Kft-nél dolgozik 15 éve. A cég profilja, hogy édesanyámhoz hasonló csökkent munkaképességű embereket foglalkoztat, akik után állami támogatást kap.

Miután édesanyám betegsége előtt már 25 évet dolgozott egy másik cégnél, idén meglesz a 40 év munkaviszonya. A munkáltató emiatt el fogja bocsátani, mivel már nem kap utána támogatást. Betegsége miatt 29 090 Forint nyugdíjszerű ellátásban részesül.


Ha megszűnik a munkaviszonya, csak a nyugdíjszerű ellátást kapja-e tovább vagy az eddig ledolgozott évek után járó nyugdíjat is?



2014. ápr. 9. 13:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Vagy öregségi vagy rokkantsági nyugdíjat kap.

40 év munkaviszony után valószínűleg az öregségi nyugdíja valamivel magasabb lesz.

(a minimáli öregségi nyugdíj is csak épp egy kicsivel maradt alatta a jelenlegi ellátásának).

2014. ápr. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Dudok Andrásné ***** válasza:
Az elmult 15 évben ő rokkantnyugdijas volt és emellett dolgozott, mert akkor csak 25 év munkaviszonya van és akkor nem is mehet el nyugdijba.Mert aki rokkantként megy öregségire annak meg már nem is változik az összeg!Csak egy ellátásban fog részesülni!!
2014. ápr. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat mindkettőtöknek, megy a zöld kéz!


2. válaszoló: Nem volt rokkantnyugdíjas, csak nyugdíjszerű ellátásban részesült. Nem tudom a kettő közti pontos különbséget, mint látható, sajnos nem igazán vagyok járatos a témában, de elvileg ez nem számít nyugdíjnak.


Azért tettem fel a kérdést, mert édesanyámnak már telebeszélték a fejét mindennel - például hogy ha elbocsátják a 40 év munkaviszony lejártával, akkor amíg be nem tölti a 63 évet, tehát az öregségi nyugdíj korhatárt, addig csak a 29 090 Ft nyugdíjszerű ellátást kapja, utána pedig a rendes nyugdíj összegét. Ez így elég borzasztó. Én ezt viszont nem látom reálisnak, különben mivégre lenne akkor korkedvezményes nyugdíj?


Köszönöm még egyszer a válaszokat, bármilyen egyéb hozzászólást szívesen fogadok.

2014. ápr. 11. 14:47
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem világos, hogy munkaviszonya lesz megy 40 év vagy szolgálati ideje.


Azt fogja kapni, amelyiket megítélnek neki. Ha jól sejtem érdemes már a nyugdíjat is kérvényezni (maguktól nem jönnek rá erre és lehet, hogy az nagyobb ezért nem is érdekük ezt javasolni).

2014. ápr. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!