Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lakást akarok vezenni, eladóva...

Lakást akarok vezenni, eladóval megegyeztem, de elveszett a tulajdoni lap. Ez lehetséges?

Figyelt kérdés
Már kifizettem a foglalót, de aggaszt, h elveszett a tulajdoni lap. Erre van magyarázat?
2014. ápr. 10. 15:04
 1/4 SzarvasLászló ***** válasza:
91%

Ugyanúgy, mint minden más okirat, ez is bármikor elveszhet (ha mondjuk az ügyvédnél volt akkor az egy kicsit őt jellemzi).


Ki kell kérni egy újat a földhivataltól.

(Nem árt megnézni, hogy került-e bele új bejegyzés)

2014. ápr. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
96%

Ne higgyél el ezesetben az eladónak semmit.

Te magad szépen besétálsz a földhivatalba, 6.600 Ft-ért kikéred újra a tulajdoni lapot, újra megmutatod az ügyvédednek, hogy tüzetesen nézze át, nem történt-e benne gyorsan valami módosítás- nehogy pórul járj.


6.600 Ft-ot és egy NAGYON gyors ügyintézést (azonnal menjél be) ez megér- esetleg a vételár fizetéskor az összeg mellé dugd oda a 6.600 Ft-os számlát is, annyival kevesebbet adj, ha ez sokat számít (ha nem, akkor is a saját érdekedben kérd le és csak és kizárólag annak higyj, ami a nyilvántartásban szerepel)

A széljegyekre különösen figyelj!


Ha a legkisebb kétséged is felmerül (vagy az ügyvédnek)- azonnal kérd vissza a foglalót és amíg nem rendezik megnyugtatóan pl. az időközben "véletlenül" megjlenet széljegyeket, addig NE vedd meg az ingatlant.


Minden jót és ésszel!

2014. ápr. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én vettem a házamat, az ügyvédem nézett utána a tulajdoni lapnak. Neki ez is kötelessége, mielőtt megszerkeszti az adás-vételi szerződést.
2014. ápr. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
46%

Az ügyvédnek kötelezettségi a tulajdoni lapot ellenőrizni.

A TAKARNET rendszerből bármikor 1000 Ft-ért le tud kérni nem hiteleset, de persze arra is van lehetősége, hogy hiteleset kérjen le (csak az drágább).

Ügyvéd nélkül meg úgysem lehet ingatlant vásárolni, szóval ne aggódj, majd az ügyvéded intézi.

2014. ápr. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!