Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Falu végén álló házunktól...

Kovács Kelemen kérdése:

Falu végén álló házunktól kb.1km-re külterületen vágóhidat+ disznóhizlaldát akarnak építeni. Van-e ebbe valami beleszólásom? Milyen engedélyek kellenek ehhez?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 18. 19:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Neked nincs beleszólásod.
2014. ápr. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát,szerintem nincs.1 km az elég "sok" bár a szagok szerintem oda érnek.

Sajnos nálunk meg a házainktól 20-60 méterre(telek hosszától függően) szürke nyárfákat ültetnek,vagyis nem egész 10 év múlva nem lehet megmaradni a szöszöktől az otthonainkban.

Aláírást gyűjtöttünk,szerettük volna,ha más fafaj kerül ide,de nem és nem,mert kell a támogatás az egyébként sem szegény erdőtulajdonosnak.Mindez,mondom,a kerítésünk túloldalán.Addig nincs semmi jogunk,amíg "nem zavar" tehát a bajt megelőzni nem lehet.Orvosolni a mi esetünkben max a birtokvédelem lenne,mert mikor házainkat/telkeinket megvettük még híre-hamva sem volt a nyárfáknak.(egyébként a kutyának se kellett volna)

Helyi jegyzőnél érdeklődj,de nem sok esélyt látok rá :-( Nálatok is a birtokvédelem esetleg,ha már megvan a baj és nem tudjátok a régi formában használni a saját tulajdonotokat.Aztán vagy-vagy...Esetleg,ha sok pénzed van,jó ügyvéddel évekig pereskedni.Nálunk lehet,hogy ez lesz a végső megoldás,mert nem azért vettünk itt házat és költöttünk rá jó sokat,hogy pár év múlva menekülni kelljen innen.Sok sikert!

2014. máj. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ahol én dolgozok ott a baromfivágohid egy háztól pár métere van de az üzemböl semmi szag nemjön ki még az üzem udvarára se. Szóval nincs beleszolásod.
2014. okt. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!