Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A magyar ember miért ilyen...

A magyar ember miért ilyen szűk látókörű (lent)?

Figyelt kérdés

Üdv.


Sokszor gondolkoztam már ezen,de most felteszem elétek.

A magyar ember miért ennyire szűk látókörű és csökönyös amikor a szerencsét keresik és lottóznak?

Én úgy gondolom,hogy közelsem mindegy,hogy magyar lottón 1,3 mrd forintért (5.9m dollárért) vagy egy ÁTLAG amerikai MegaMillions lottófőnyereményért,ami átlagosan 85millió dollár (18,9 milliárd forint) és 148 millió dollár (32,9milliárd forint ) között van.


Azért jól látható ,hogy egy átlag MegaMillions lottó többtízszerese a magyar valaha volt legnagyobb lottó főnyereményének.

Arról nem beszélve ,hogy a MAX MegaMillions főnyeremény 656 m dollár (145milliárd forint ) körül volt.


Magyar ember miért ilyen "magyar" ,miért ad ugyanúgy 220 ft-ot 1,3mrd nyeremény esélyéért,ha 90+mrd-t is nyerhetne annyiból?


Oké,hogy van vele több gubanc ,mert repülgetni kell,utazgatni azért,akár tolmácsokat vinni stb...

De kérdem én,ez a többtíz/százszor nagyobb főnyeremény ennyit nem ér meg?



2014. ápr. 19. 08:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt hittem hozzá tudok szólni ehhez a kérdéshez, mert valóban: az élet számos pontján kiütközik a magyar ember kishitűsége, korlátoltsága ez kódolódott bele, leköveti a többi egyszerűségét és másolódik a dolog. Leginkább külföldi, nyitott szemmeli tanulmányutakkal orvosolható a dolog. De kérlek, ritka nagy hülyeséget vázoltál fel. Jól értem? Egy lóttónyeremény miatt amerikába kiutazás, plusz még fizetett tolmácsok is? Ne. Fáj. Remélem 14 vagy, vagy valami hasonló életkorban szenvedsz.
2014. ápr. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Akkor most nyiss meg egy guglit, és keress rá, mennyi a lakossága sz Egyesült Államoknak, és mennyi Magyarországnak. Ha szorgalmasabb vagy, annak is utánanézhetsz, hogy hol mennyi ember lottózik átlagosan. Rögtön látni fogod, a két ország közül melyikben van több esély megnyerni lottón a főnyereményt.
2014. ápr. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nézegettem párszor,a legnagyobb telitalálatot ketten vitték el,illetve ott 1:74-hez az aránya,hogy ha valakinek telitalálata van akkor még egy vagy több embernek van rajta kívül.

Míg ez "Magyarföldön" 1:52-höz.

Szerintem ekkora nyereménynél ,már nem is rossz maga a mutató.

Illetve utoljára 4 éve volt 2-nél több telitalálat,amikor hármat osztoztak a nyereményen,de szerintem fejenkénti 7 mrd még így is mérvadó.

2014. ápr. 19. 10:12
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Cicabogár, szerinted százezer eladott szelvény árából lehet nyereményként többet visszaosztani vagy 15 millió szelvény árából?

Vagy a lottó jótékonysági alapból fizeti a nyereményeket szerinted?

2014. ápr. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Te sokkal hülyébb vagy, mint amilyennek kinézel...


Ne azt számold, hogy hányan nyerték a főnyereményt, te agyahagyott...


Az USA lakossága 318 millió fő. Magyarországé 9,5 millió. Tehát az usában durván 32x annyian élnek, mint Magyarországon.


Ha azt feltételezzük, hogy ugyan annyian vesznek lottót itthon, mint kint már akkor is egyértelmű, hogy 32x annyi bevétele van a Megamillionsnak, mint a magyar lottónak (ami mondjuk nem igaz, mert sokkal kevesebbet kell adózniuk, hiszen az USA lottónyeremény ADÓZATLAN, míg a magyart leadózza a nyertes helyett a szerencsejáték ZRT, tehát amikor te 1 mrd forintot nyersz az a valóságban jóval több, de ettől tekintsünk el).


Na, azért van ott nagyobb nyeremény, mert több a lottótársaság bevétele. Ilyen rohadt egyszerű.

2014. ápr. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"miért ad ugyanúgy 220 ft-ot"


"Oké,hogy van vele több gubanc ,mert repülgetni kell,utazgatni azért,akár tolmácsokat vinni stb... "



Mert így kifizet 200ft-t egy lottóért, amivel nyel 1,3 milliárdot, amiből az ük ük ük unokái is luxusban fognak élni, amúgy meg egy szelvény 50e be kerülne.


Ilyen telhetetlen embert, mint te vagy kérdező, még nem hordott a Föld a hátán!

2014. ápr. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kedves válaszolok, nem kellene lenézni szegény szerencsétlen kérdezőt, amiért értelmi fogyatékos szegényke!
2014. ápr. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!