Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha 25. ooo Forintot kellene...

Ha 25. ooo Forintot kellene havonta élelmiszerre költened, akkor hogyan csinálnád? Mit vennél belőle?

Figyelt kérdés

Szándékosan írtam ki a kérdést ebbe a kategóriába, ne rakjátok át! Köszi!


Szóval 4-en vagyunk.

Abból ketten a férjemmel, 3 éves nagylányunk van és egy 3 hónapos kicsi.

Havi költségnek élelmiszerre+háztartásra 40ezret rakok mindig félre.

Ebben benne van a hús is.

Azt vette észre a férjem, hogyha a 40ezret számolom az élelmiszerre+háztartásra, akkor hajlamos vagyok (szerinte) "minden hül.eséget" megvenni.

Én bújom állandóan az akciókat. Háztartásba való dolgokat (mosószer, öblítő, stb) kuponokkal veszem meg pl. a DM-be.

Viszont, ha olcsóbban jön ki máshol, mint kuponnal a DM-be, akkor nyilván ott veszem meg.


Tény, hogy kerül bele "felesleges" dolog pl. ivójoghurt a nagylánynak, de ez kb. 800 forint és nem mindennap issza.

Ráadásul a férjem is szeret 1-2 dolgot kikunyizni .. :)


A költségvetésbe a picinek tápszerre, pelenkára midig külön van félre rakva 20ezer. Igaz, ennyibe "nem kerül" a leányzó.


Szóval az érdekelne, hogy van-e itt olyan háziasszony, házigazda, aki havi 25ezret költ élelmiszerre?!

Mégis hogyan csinálja?

Mi a módszere? Egyszerre vásárol be egy hónapra?

Vagy csak azt veszi meg minden héten, ami akciós és a többit félre rakja, hogy majd megveszi, ha jó áron lesz?!


Minden trükk érdekel.


Köszönöm!


2014. ápr. 24. 12:22
 1/8 anonim ***** válasza:
sztem ilyen 4tagú család nincsen
2014. ápr. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Kistermetű vagyok és kisevő, kisigényű, antifogyasztó, én és leértékelt, határidőközeli dolgokat veszek csak, szerintem EGY főre is nehéz megoldani 40 E Ft-nál kevesebből CSAK az ennivalót is!

Ha a férjed jobban tudja, és kevesebből meg tudja oldani, akkor nagy tisztelettel átadnám neki ezt a feladatot a továbbiakban.

2014. ápr. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Pont most szamoltam a kiadasainkat ebben a honapban eddig:285400ft ot koltottunk. ebbol:96300ft volt a kaja es haztartasi dolgok.

Ket felnott es egy kutya (minosegi tapot kap).

Soknak tunhet a 285ezer de ebbol 100ezer csak au alberlet rezsivel

2014. ápr. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
átrakták
2014. ápr. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mi 3-n vagyunk, de nekünk hetente van ennyi kajára. 25 ezerből éhen halnánk egy hónapban.

Gyümölcs, zöldség, vitaminok feltétlen kell a gyereknek. Ezen nem szabad garasoskodni.


Trükközni annyi lehet, hogy kimész egy nagy piacra és ott bevásárolsz. Sokkal jobb árban van minden. Azzal lehet spórolni, viszont kérdés, mennyi a benzin ktg, és, hogy megéri-e.

2014. ápr. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
25 ezerből négy embert lehetetlenség etetni egy hónapban. Ez még egy emberre éppen hogy elég.
2014. ápr. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nekem 33ezer jön ki, de csak ketten vagyunk a párommal. és már ez is az akcióbújós kategória,én sem szeretek "feleslegesen" venni semmit
2014. ápr. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Gondolom otthon vagy, így van idő főzni. Úgy talán ki lehet jönni olcsóbban. De szerintem szerezz plusz pénzt. Csinálj wenshopot, adj el valamiket, stb. Mert ez így nem élet. Nálunk úgy, h nem veszünk meg minden szart elmegy heti 25+ kajára.
2014. ápr. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!