Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudhatnám biztonságban...

Hogyan tudhatnám biztonságban a pénznem?

Figyelt kérdés
Bank az lenyúl, itthon se akarom tartani, mert nem tudok bánni a pénzzel egy idő után... Mit tehetnék, hogy meg is maradjon, de ne nyúljanak le?

2014. ápr. 25. 14:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sehogy. Infláció van, előb utóbb elinflálódik vagy elfogy. Fektesd be esetleg részvénybe vagy költsd el magadra
2014. ápr. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mit értesz lenyúlás alatt? Az inflációt pont fedezi a fene nagy kamatuk. Mekkora összegről van szó? Mihez értesz? Meg is bízhatsz valakit, de ez ugye bizalom kérdése is. Fontos az összeg nagysága, úgy pontosabb tanácsokat kaphatsz.
2014. ápr. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Önkéntes nyugdíjpénztárba betolhatod. Az megmarad (még örökölhető is), kamatozik, nem férsz hozzá, hogy elherdáld, majd nyugdíjas korodban meg örülni fogsz neki.
2014. ápr. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ha eddig terjed a penzugyi tudasod, hogy a 'bank az lenyul', akkor a legjobb helyen megiscsak a parnacihaban van a penzed, vagy inkabb anyukad penztarcajaban.
2014. ápr. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Úgy értve nyúl le a bank, hogy nem használom a bankszámlám, mégis 3 ezer Ft-ot levontak kártyahasználati díjra, kb annyit, mint amit kamatozik az a kb 260 ezer Ft ami MOST van a számlán... Itthon most 200ezrem van, szóval összesen van 460 ezrem, meg 9 ezer ami költőpénz, ha pl gyógyszerre vagy ruhára akármire kell.

Pénzhez szerencsém nincs, nem tudom mibe fektethetném és a munkanélküliség miatt a környéken már 160 üzlet/vállalkozás ment tönkre az utóbbi 1 évben, ez is nehezíti az ötletesség kibontakozását.

Pénzbefektetői tanácsadóra is gondoltam már, de szerintem kevés ez a pénz ahhoz, hogy fizessek is azért, hogy valaki tanácsot adjon. Ti, hogy gondoljátok?

2014. ápr. 25. 16:06
 6/11 anonim ***** válasza:

"Az inflációt pont fedezi a fene nagy kamatuk"


Nem ! Ugyanis 2%-ot kamatozik max

2014. ápr. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Jól látod, ez még nem elég pénz a komoly befektetésekhez.


Tedd be szépen a bankba valami hosszabb távú lekötött betétbe, olyan 3%-ot elérsz vele, kártyát nem kell igényelned/fizetned ha nem használod, így a kamatok picit többet hoznak, mint a havi díjak.

2014. ápr. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%

"Az inflációt pont fedezi a fene nagy kamatuk"


"Nem ! Ugyanis 2%-ot kamatozik max"


0.2% volt nemrég az infláció.

2014. ápr. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is úgy hallottam, hogy, ha beteszed a pénzt, egy év múlva kevesebbed lesz. Nem sokkal, de kevesebb. Asszem 100ezernél, 500forinttal leszel kijjebb. Ne rakd be.
2014. ápr. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

""Az inflációt pont fedezi a fene nagy kamatuk"


"Nem ! Ugyanis 2%-ot kamatozik max"


0.2% volt nemrég az infláció."


de a kamatukat osztani kell 12-vel, mert éves

2014. máj. 2. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!