Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha bizományba beadok valamit,...

Ha bizományba beadok valamit, nem kellene érte fizetniük? Az eladó azt mondja, csak ha eladta, akkor fog.

Figyelt kérdés

még soha nem vittem be semmit, hirdetem neten, de hamarabb lenne a bizományosdi szerintem.

én úgy tudtam, hogy oda be ad az ember valamit, kap érte egy potom összeget és kiválthatja, vagy ott is hagyhatja. mint a zaci az ékszerrel. nem?


2014. ápr. 29. 15:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem.


A bizomány annyit jelent, hogy ott hagyod neki addig, míg nem tudja értékesíteni, és azt fizeti ki, amelyet már eladott.


1. Kereskedelmi ügylet, ahol a tulajdonostól a kereskedő az adott árut, értékcikket úgy veszi át, hogy megbízásból a saját nevében, de a megbízó javára, jutalékért eladja, értékesítse.


2. Régies: Megbízatás, végrehajtásra kapott feladat.


Polgári Törvénykönyv szabályozza az ügyletet.

2014. ápr. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

hallottam olyat, hogy két típusa van

a "bizomány"

és a "bizományi"


egyik ilyen, másik olyan


majd csak letisztul nekem a kép, mi hogy van

2014. máj. 1. 10:08
 3/3 anonim ***** válasza:

Nincs mi letisztuljon.


Polgári törvénykönyv szabályozza, és ott így áll a helyzet...

2014. máj. 2. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!