Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A Tescoban megállítottak a...

A Tescoban megállítottak a biztonsági őrök, hogy loptam. Mire számítsak?

Figyelt kérdés
Egy 2200 Ft értékű szemceruzát találtak nálam. Tulajdonképpen nem is emlékeztem már rá, hogy a zsebemben felejtettem, akkor jutott eszembe, mikor felhozták, hogy láttak a kozmetika részlegen. Nagyon bepánikoltam, apukám is ott volt, úgyhogy ő is bejött velem az őrszobára, és leadtuk az adataink. Nem ismertem el, hogy loptam, mert nem tettem azt. Utána persze ki is fizettem a terméket. Ezek után mire számíthatok, ha elmúltam már 18 éves? Küldeni fognak valamit az iskolának, vagy hasonlók? Mennyire fogja ez a dolog rányomni a bélyegét az életemre?

2014. ápr. 30. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

'Nem ismertem el, hogy loptam, mert nem tettem azt.'


de igen. mivel kis erteku a lopas (akarhogy szepited, lopasrol van szo, egy 2000 forintos szemceruza nem kerul 'veletlenul' a zsebedbe, az te tetted oda), maximum szabalysertes lesz belole, kapsz egy jo kis penzbirsagot. priuszod nem lesz, mert nem buncselekmeny.

2014. ápr. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Ja, nem loptad, csak a "zsebedben felejtetted"...lol
2014. ápr. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Érdekes, a legtöbben nem teszünk zsebre dolgokat öntudatlanul. De ettől még igaz lehet, amit mondasz. Ez esetben keress fel egy szakorvost.
2014. ápr. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jó, és be fognak hívatni a rendőrségre? Körülbelül mennyi pénzbírságra számítsak?
2014. ápr. 30. 21:16
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Basszus mekkora sztori. Így szerintem a biztonságiak nem csak tolvajnak, hanem totál retardáltnak is néztek. XD
2014. ápr. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
22%

Ha munkanélküli vagy, akkor 50 000 alatt hivatkozhatsz a megélhetési bűnözésre, főleg ha szolis vagy. Ez esetben, ha nem fizetted volna ki, sőt vissza sem adtad volna, akkor sem vehették volna el tőled a rendőrök sem.


Sajnos manapság a fajtádat a törvény tűzzel vassal védi, a dolgozó ember meg meggebedhet! Persze, ha van állásod akkor kb 20 000 bírság, bár kifizetted a ceruzát, így semmi sem lesz!

2014. máj. 1. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%

"Biro ur, muszaj volt elvennem a szemceruzat, kellett a megelheteshez..." :DDD

Igaz, hallottunk mar cifrabbat is. :)))

2014. máj. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A kérdező megszokta hogy amire szüksége van az megy a zsebbe, megnézném ezt egy zsákos krumplinál:DDD
2014. máj. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!