Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudok az Amazon.com-ról...

Hogyan tudok az Amazon.com-ról rendelni? Van lehetőségem olyan opcióra, hogy a csomagot különös óvatossággal kezeljék (plussz költségért is) Vám? Áfa?

Figyelt kérdés

A nyáron szeretnék egy közel 250.000FT értékű Tablet PC-t rendelni az Amazon.com-ról. Ez az egyetlen hely ahogy ezt a terméket forgalmazzák, szóval más nem jöhet szóba. Ne írjátok legyetek szívesek, hogy co.uk stb... mert nekem kifejezetten az Amazon.com-kell.


Még nem rendeltem külföldről és elég tájékozatlan vagyok ezzel kapcsolatban ezért kérném a segítségeteket.:


Ha a megrendelendő terméket szállítják Magyarországra és plussz Shipping költség is van rá (+7 Dollár), hogyan tudom kifizetni? Megadom a bankkártyám számát és levonják ezt az összeget? Ha a termék kifizetésre kerül, és megérkezik az országba mi a teendőm? Vám? Az Áfát hol kell kifizetnem? Levonják azt is a bankkártyámról? vagy Csekken kell befizetni? Nem lehet esetleg a termék elé menni valahova? Hallottam, hogy a Magyar posta nem igazán vigyáz az ilyen tárgyakra és nem szeretném ha a Tablet törött kijelzővel érkezne meg.


Gondolom az eszköz max fizetendő ára akár 300.000 FT is lehet a legvégén. (Alap ár+Vám+Áfa)



(Miért vásárolok ilyen drága Tabletet?

Informatikai technikus és AutoCad-es tervező vagyok. A munkámhoz elengedhetetlen egy erős de könnyen hordozható eszköz. Viszont drága, ezért nem szeretném ha baj lenne a vásárláskor vele.)



2014. máj. 21. 20:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Pedig nagy eséllyel ilyesmit nem szállítanak a tengerentúlra. Van egy leírás az oldalon, hogy miket nem szállítanak, és az ilyen technikai kütyük általában ebbe a kategóriába tartoznak, pontosan az eltérő adózási meg egyéb szabályok és szabványok miatt.


Én a helyedben nem vetném el annyira az amazon.de, amazon.fr, amazon.es és amazon.co.uk oldalakat, de te tudod persze.


Amúgy igen, ha tudod ide rendelni, akkor kiválasztod a terméket, kosárba rakod, beállítod, hova akarod kérni, és kiírja, mennyi lesz a szállítás. De azt a plusz 7 dollárt gondold át még egyszer, mert ilyen terméknél - ha egyáltalán jön ide - ennek a többszörösével kell számolnod!

Sima DVD vagy könyv is több, mert van egy alapdíj (kb. az lehet 7 mondjuk), és plusz a súly miatt is jön még rá jócskán, meg a csomagolási- és kezelési díj.


Nagy eséllyel nem a posta hozná ki ezt amúgy, és a vám miatt úgyis megfogják a határon. Majd értesítenek róla, hogy hol tudod átvenni, és ÁFA-t meg vámot fizetni.

2014. máj. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A kiszállítás díja egyébként ez alapján ( [link] ) nem 7$, hanem hozzájön még a tömegarányos $2.99/lb díj is.


A termék díját a szállítási költséggel együtt az amazon.com oldalon fizeted, a bankkártyád adatainak megadásával.


VÁM tabletre nincs, ÁFÁT-t viszont kell fizetned, ami a megrendelt termék és a postaköltség összegének 27%-a. Amikor a termék beér az országba, a NAV felveszi feled a kapcsolatot levélben és informál a teendőidről. (Igazolnod kell a termék árát, majd az áfát befizetni átutalással vagy csekkel.)

2014. máj. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Most csak találomra rámentem pár tablet PC-re:


"Due to federal and international regulations, this product can only be shipped within the 50 states."


De van olyan is, amihez ez nincs odaírva, azok elvileg akkor működhetnek Európába is.

2014. máj. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan melyik tabletről van szó? miért csak az amcsi amazon jó?
2014. máj. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat. Érdekes dolgok azok amik elhangzottak. Azért az amerikai Amazon (.com), mert ez a termék többnyire csak itt elérhető. Olvastam az oldalon a termék alatti kommenteket, és ahogy láttam, már van aki Spanyolországból, és Ausztráliából rendelt. Tehát talán lehetséges a tengerentúli rendelés is.


Erről a tabletről van szó egyébként: [link]


Ezt sajnos Magyarországon még egy jó ideig nem fogják forgalmazni. Ezért számomra fontos, hogy sikeres legyen a rendelés.

2014. máj. 22. 19:31
 6/9 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy igazatok van?

A co.uk oldalon találtam rá valamit, de kérdés az, hogy ez is Amerikából jön-e?


[link]

2014. máj. 22. 19:39
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Available from these sellers."


--> ezt az amazon.com csak közvetíti, de nem ő adja el.

Vannak ott ilyen 'magán'árusok is sokszor.

Ha erre a szövegre rákattintasz, kijön, kik árulják, hol az ára, és hova postáznak.

Pl.: "Ships in 1-2 business days. Ships from CA, United States. Expedited shipping available."


az árak is nagyon változóak, amit a főoldalon kiír, az csak az egyik.

2014. máj. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

azért csodálom, hogy informatikusként ennyire el vagy veszve a neten...


menj fel a gyártó honlapjára, nézd meg, hol forgalmazzák a környező országokban - tuti van európai, Magyarországra is szállító forgalmazó, de max kimész érte a szomszéd országba...

2014. máj. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hát bevallom őszintén eddig nem volt szükségem arra, hogy külföldről kelljen rendelnem. A nyár végén kezdődik egy konferencia túra, tehát vinnünk kel az eddigi munkáinkat és be kell mutatnunk, ezért kell egy ilyen erős tablet. Valószínűleg tényleg az lesz amit mondasz, ki kell menni érte a szomszédos országba, de talán ez a legkevesebb érte. EU-n belül már rendeltem sokszor, de EU-n kívül most először.


Köszönöm a segítséget!

2014. máj. 23. 06:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!