Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » T-Home tartozás mire és...

T-Home tartozás mire és hogyan terhelik?

Figyelt kérdés
A T-HOME tartozást arra a címre terhelik ahol használatban volt a szolgáltatás (mert az az állandó bejelentett lakcím) vagy az igénybe vevő tulajdonában levő (egy ház ami örökségként 1/4 része maradt rám de a föld hivatal már be jegyzett rész tulajdonosnak)?

2014. máj. 22. 07:32
 1/7 anonim ***** válasza:
A szolgáltatást arra terhelik, aki megrendelte. Ha nem fizet, vele szemben indítanak végrehajtást. Ha elhunyt és még hűségidős, akkor az örökösnek kell fizetni, ha nem hűségidős, az örökös kifizeti a tartozást és lemondja a szolgáltatást. Az elhunyt előfizető helyett igazoltan kifizetett tartozás a hagyatékértéket csökkentő tétel.
2014. máj. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem így van, ha elhunyt, hiába hűségidős, nem kell tovább fizetni! csak az elmaradást.
2014. máj. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
A haláleset egy úgynevezett Vis major szerződésmegszűnésnek minősül. Az örökös a halál időpontjáig fennálló tartozás megfizetésére kötelezhető, de csak akkor, ha vállalja az örökséget (egyben vagy mindent, vagy semmit). Az utána eltelt időre kamat nem számolható.
2014. máj. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1-es vagyok: Akkor nekem miért kellett még 3 hónapot kifizetnem? Ennyi volt hátra a hűségidőből. Emiatt kellett újra közjegyzőhöz mennem, mert én nem akartam fizetni. Ő azt mondta, hogy jogos, fizessem be, vigyem a csekket és utána figyelembe veszi a hagyatékértéknél.
2014. máj. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor nálad valamit elrontott az ügyintéző. T-éknél sajknos ez nagyon gyakori, annyi az infó, és a változás, hogy sokszor ők maguk sincsenek képben.

És sokan még a saját rendszerüket sem ismerik, egyszer bementem számlát egyeztetni, a srác nem volt képes elmondani, honnan van a hátralékom, ha minden hónapban fizettem. Makogott valamit, mondom neki, ez nem volt válasz a kérdésemre. Rendszeres vendégek vagyunk az ügyfélszolgálaton, mert mindig elrontanak vmit, aztán nem győzik korrekciózni. Ha neked nem évekkel ezelőtt volt, akkor írj egy panaszlevelet, mert nem volt jogos, hogy haláleset után nem hagyták megszüntetni a szerződést.

100%, hogy így van, mert egy kollégám anyukája pár hete halt meg, de épp előtte kötött újabb hűségidős szerződést 2 évre velük, és simán megszüntették, csak vinni kellett a halottit.

2014. máj. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat .... de még mindig nem értem sajnos. Lehet hogy rosszul tettem fel a kérdést.

2 évvel ez előtt lett igénybe véve a szolgáltatás az én nevemen futott a dolog a szüleim részére , ekkor oda voltam a szüleimhez be jelentve állandó lakcímre.

Ám szüleim nem fizették... Mostanáig nem volt semmim amire rá terhelhették volna de most örököltem. Meg érkezett a földhivatali határozat is mint rész tulajdonos.

Most még a szüleimhez vagyok be jelentkezve de félek attól hogy ha át jelentkezem az """"örökség általi házba""" akkor rá terhelik a házra mert tulajdonom van benne. Ez a ház teljes mértékben teher mentes volt... 3 örököse van.

1 egyenes ági leszármazott (az én nagybátyám,az öcsém és én.)

2014. máj. 22. 14:05
 7/7 anonim ***** válasza:
A kommentedből most már egyértelmű. Te vagy a szerződő fél, tehát tiéd a tartozás is. A szolgáltatót az nem érdekli, ki használja a szolgáltatást, ő csak a szerződő féllel áll jogviszonyban.
2014. máj. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!