Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Körülbelül mekkora inflációt...

Katoonene kérdése:

Körülbelül mekkora inflációt számoljak ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Hello!


(Szerencsére) mostanában olyan probléma foglalkoztat, hogy olyan megtakarítási rendszert szeretnék magamnak kialakítani, ami hosszútávú (30 év múlva) lenne. Természetesen ilyen hosszú időre lehetetlen jósolni, viszont a napokban excelben különböző bankok betétei, állampapírok között bogarásztam, és levezettem magamnak, hogy egyes esetekben mennyi pénzhez jutok majd a lekötéseimmel (6 hónaptól 6 évig).


Viszont ugye 6 évet nézve már érdemes jelenértéket is kiszámolni, és rögtön fel is merült bennem a kérdés:


Például 2013/2014-es évre körülbelül milyen értéket számoljak?


Ugye néhány (ideiglenes hatású) kormányintézkedéssel lenyomták a rezsit, de az élet nem csak ebből áll.


Inflációszámolásnál mag+(1,5%)-ot számolok, mivel nem szívok el napi másfél doboz cigit, így pl engem nem annyira érintett a 15-20 %-os emelés.


Véleményem szerint 2013/2014 között 4,5 %-os inflációval való számolás nagyjából helyes értéket adna (ahogy én pl 2011/2012 között 5,2%, 2012/2013 között 5,5 % -ot számolnék, ha az elmúlt 3 évben tettem volna fel a kérdést)



Köszi a válaszokat az elméleti kérdésemre, remélem nem túl értelmetlen:)



2014. máj. 29. 07:11
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!