Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van erre megoldás? Milyen...

KZitus kérdése:

Van erre megoldás? Milyen megoldást lehetne alkalmazni, hogy kikerüljünk ebből a mókuskerékből?

Figyelt kérdés

Az országok lakossága banki kölcsönből fedezi kiadásait(és vissza is igaz).

Példabeszédek 22:7

"A gazdag uralkodik a szűkölködők felett, és a kölcsönkérő szolgája a kölcsönadónak."



2014. jún. 2. 13:30
 1/9 Pendulum92 válasza:
97%

Nekem van egy rokonom, akinek volt egy jó lakása, ahol élt a családjával. Gondoltak egyet, mert jól kerestek, felvettek 50 millió forint hitelt. Ebből felépítettek egy palotát, de a fizetésük hirtelen elapadt, amiből nem tudták fizetni a hitel törlesztőrészleteit. Azt a házta is elvesztettték, ami a sajátjuk volt.


Szerintem a gond a nagyravágyás, a felvágási kényszer. Én ha tehetem, nem veszek fel hitelt.


Minden ember fejében kéne változás, egy globális váltás, szerintem ez lenne a megoldás.

2014. jún. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Ha már belekerültél, akkor nem sok lehetőséged van.

Ki kell fizetned a hiteledet.

1: Többet dolgozni.

2: Külföldi munka.

3: Eladni valamit.

4: Sült galamb intenzív várása: pl. örökség vagy lottó ötös.

Utóbbi pénzben kerül, szóval óvatosan!


Ill. át is lehet ütemezni a hitelt, ha nem bírod fizetni... de azzal aztán tényleg egész életedre adós leszel, olyan lassan megy le.

2014. jún. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy, tesómék is beleugrottak a gyors házvásárlásba.. fizetik rendszeresen de eddig alig fogyott valami.. mostani állás szerint még 25 évig fizetniük kell, vagy bukják a házat és mindent amit eddig befizettek.


Hogy lehet elkerülni?


Nem kell felvenni hitelt, inkább az igényekről kell lemondani. Én inkább járok egy 20 éves autóval, mint egy 5 évessel, de ez legalább ki van fizetve, és nem vagyok eladósodva 10 évre.

2014. jún. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Őszödi Ferenc ***** válasza:
95%
Egymáshoz kell igazítani a vágyainkat és a lehetőségeinket.
2014. jún. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy itthon alacsonyak a fizetések és 80-120 nettóból úgy szeretnének élni az emberek, mint aki havi 5 millát keres.

Mindenki családi házat akar, új 5-15 milliós autót, külföldi nyaralást, Michael Kors órát, táskát. Tudomásul kell venni (sajnos), hogy ez még a középosztálynak sem lehet meg hazánkban.

2014. jún. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én is azt gondolom, addog kell takarózni, ameddig a takaró ér...

Ha SENKI nem venne fel kölcsönt, tönkremennének a bankok. Valamiért egyáltalán nem sajnálnám őket:)

A bőrt húzzák az emberekről. No de miért hagyják?

2014. jún. 3. 15:05
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez egy összetettebb kérdés. Sokan úgy gondolják, hogy ha senki nem venne fel kölcsönt, összeomlana a gazdaság, mivel maga a pénz is a kölcsönön alapszik.


Van erről egy érdekes videó:


https://www.youtube.com/watch?v=plJvVdYLV7U


Ne nézzétek a videó stílusát, mert eléggé ... (van erre egy szó, csak elfelejtettem.... :), de vannak benne érdekes dolgok. Hámozzátok ki belőle a lényeget, alkossátok meg a saját véleményeteket.

2014. jún. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Össze nem omlana, de biztos nagyon átalakulna.


bár olyan nem lesz, hogy nem vesznek fel kölcsönt, mert az ember mindig többet és többet akar, és ez a gyors megoldás + a csapból is ez folyik.


Kb mintha kitennének egy tál ételt az éhező elé, és nem nyúlhatna hozzá!

2014. jún. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 egy újabb válaszoló ***** válasza:
Hitelt csak termelő eszközre szabad felvenni, illetve ha a befektetésed jobban hoz, mint a hitel kamata.
2014. jún. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!