Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Pénzügy és Számvitel szakmával...

Pénzügy és Számvitel szakmával hova tudnék el helyezkedni? Pl Bank?

Figyelt kérdés
Google barát nem segit
2014. jún. 11. 13:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Pl bank, de szinte minden cégnek szüksége van számviteli szakemberre, szóval bárhova. Vagy könyvelőiroda, adótanácsadó,NAV
2014. jún. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen szintű az a szakma.


Nőként ilyen középfokú végzettséggel (pl. pénzügyi-számviteli ügyintéző) bekerülhetsz KKV-khoz elég sokféle adminisztrációs pozícióra, vagy akár pénzügyesnek is. Előny, ha idegen nyelvismeret is társul hozzá. Bankban ez elsősorban lakossági fióki ügyintézőnek elég, érdemes mellé megcsinálni a valutapénztárosit, mert az előnyös. A pozíció hátránya, hogy nem lehet hosszútávra tervezni, mert nagyok a teljesítményelvárások egy folyamatosan szűkülő piacon, ahol az emberek nem bíznak a bankokban. (Férfiként egy pénzügyi-számviteli ügyintéző az irodát legfeljebb akkor látja, amikor a gyártósori munkához aláírja a belépési papírokat.)


Ha megvan a mérlegképes könyvelői már jobb a helyzeted, elsősorban KKV-nál, vagy könyvelőirodákban van esély elhelyezkedni.


Nemtől függetlenül, ha diplomád van belőle, és használható, szakmai nyelvismereted, akár cégeknél, akár banknál van esélyed elhelyezkedni pél. kockázatelemzői pozícióban, vagy egyéb háttérműveleti területen. Bankban felsőfokú végzettséggel lehetsz vállalati ügyintéző is, de ott szintén nagyok a teljesítményelvárások, igaz a pénz is nagyobb, ha sikeres vagy.

2014. jún. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És ha én egy évet pénzértékesitőn voltam de 2 éves a szakma, és a másik évbe pénzügy számvitelre akarok átmenni , az lehetséges? Azaz mind2 egy éves... és akkor ne kettőt hanem 1 évet kelljen pénzügy számvitelnél
2014. jún. 11. 14:25
 4/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a pénzügy számvitel 2 éves.

Lehet hogy lesz olyan modul, amit beszámítanak, ha van ugyanolyan tananyag, de nem biztos.

2014. jún. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!