Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jövedelemigazolás esetén...

Jövedelemigazolás esetén kinek a jövedelméről vagyok köteles nyilatkozni?

Figyelt kérdés
Méltányossági alapon árvaellátást szeretnék igényelni (levelező tagozaton tanulok) és azt mondták, hogy majd nyilatkozni kell a jövedelmekről is. Nekem nincsen semmilyen jövedelmem (még nem találtam munkát), apám minimálbért kap. Ezenfelül köteles vagyok bejelenteni az egy háztartásban élő nővérem keresetét, vagy csak a szülő keresetét? Számít, hogy a nővérem dolgozik, ha nem ad haza?

2014. jún. 16. 17:37
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
A nővéred keresetéhez csak akkor lenne közük, ha ő lenne a gyámod vagy eltartód. Mivel az édesapád az eltartód, az ő jövedelméről kell nyilatkozni és a tiédről kellene, ha keresnél.
2014. jún. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elvileg az egy háztartásban élők jövedelme számít.
2014. jún. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hm... akkor most vajon melyik?
2014. jún. 16. 18:55
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

Az egy háztartásban élők jövedelme...


Attól, hogy valakik egy lakcímre vannak bejelentve, még nem biztosk, hogy egy háztartásban is élnek.

Közös (egy) háztartás annyit jelent, hogy életvitelszerűen együtt élnek, egymásról gondoskodnak, mint anyagilag, mind érzelmileg.

Ha a testvéred ott lakik, de van keresete, amellyel nem járul hozzá a mindennapi együttéléshez, akkor az már egy külön háztartás.


De ha egy formanyomtatványon külön hangsúlyozzák, hogy mindenkinek a jövedelmét fel kell tüntetni, aki arra a címre be van jelentve, akkor már Ő is közéjük tartozik...


Érezni a különbséget?

2014. jún. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Dudok Andrásné ***** válasza:
65%
A barátjánál lakik, vagy albérletbe..... Csak nem jelentkezett ki!!!stb. 2en laktok, csak az apudét add be!!!
2014. jún. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2014. jún. 18. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!