Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet enyém a ház?

Hogyan lehet enyém a ház?

Figyelt kérdés

Van 1 ház hatalmas kertel ami a

mamámé 40%ban (ház)

mamám testvéréjé 45% ban (a telek)

és mamám testvérének a lányáé 15 %ban (egy pici terület és rajta egy pici ház)


ÉS van a házon 1 kis tartozás.. tegyük fel, most ha kifizetem a tartozást és megveszem a házat .. már a nevemen van.. akkor már mamám nemtudja odairatni senkinek végrendeletbe vagy hasonló?


Most talán úgy tűnhet hogy ki akarok semmizni mindenkit és magamnak akarom a házat de ez nem így van csak tudom hogy el fogják pocsékolni és annyi nem marad belőle hogy a tartozásokat kifizessük majd.. ezért szeretném megvenni



2014. jún. 21. 11:23
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

Ennek egy kicsit értelmesebben utána kéne járni. Olyan ugyanis nincs, hogy valakié (40%-ban?????) a ház, aztán 45%-ban valakié a telek (????!) meg még a sarokban egy pici ház és azalatta a pici föld meg egy harmadik emberé...


Egy helyrajzi szám az egy ingatlan - általában osztatlan formában. Nem lehet így felosztani, hogy a sufni meg a konyha a nagyié, a háló meg a Béluskáé...

2014. jún. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

bocsi. :) Most jutott eszembe hogy hogy is van akk így irom..


szóval az anyai részt megkapta maámám

az apai részt (ami csak a föld) mamám testvére és a mamám testvérének a lánya..

ezért van igy felosztva


és volt az apai rész ami nem a mamámé de építettek rá egy házat.. és igy a ház az övéké de a föld az nem..

2014. jún. 21. 11:33
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

Ha jól értem, te kifizetnéd a tartozást, és a mama testvérétől és lányától megvennéd a részüket ami a te nevedre kerül. Így csak a mama 40%-a nem lenne a tied.

A kérdés az, hogy ha mama nem akarja neked eladni, akkor eladhatja-e bárkinek vagy a végrendeletbe megnevezhet-e bárkit akié lehet a ház 40%-a? Igen. A mama bármit csinálhat a tulajdonával. Akár kikötheti végrendeletbe, hogy kinek a tulajdona legyen.


Ilyen esetben a legjobb megoldás az, hogy amíg élnek kivásárolod őket., hogy teljes egészében te legyél a tulajdonosa a háznak.

2014. jún. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%
Ha viszont úgy érted, hogy mindenkit kifizetsz a mamát, a testvért, a lányát , és papíron minden a te nevedre került, akkor a mama nem tudja senkire ráíratni azt ami nem az övé.
2014. jún. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm !!


Igen ettől féltem hogy én megveszem a részt átkerül az én nevemre de ha titokba ő átiratja másik unokájára pl végrendeletbe.. de akkor nem kell ettől félnem :)) Köszönöm :))

2014. jún. 21. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!