Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nyári diákmunkával kb. mennyit...

Nyári diákmunkával kb. mennyit lehet keresni?

Figyelt kérdés
Az az igazság hogy Tomorrowlandre ( :D ) gyűjtök és van még 3 évem míg oda el tudok jutni, szóval gondoltam, hogy ne a szüleim fizessék már ki azt a rengeteg pénzt amit oda elvinnék, hanem megkeresném magamnak pár év alatt nyári munkával. (jó nem mindet mert kb. 300 ezret úgysem fogok keresni. csak egy részére gondoltam, a többit összegyűjtöm) Szóval a kérdésem, hogy egy átlagosan fizető nyári diákmunkával egy nyár alatt mennyi pénzt tudnék összeszedni? Bocsánat a kicsit vézna megfogalmazásért :)

2014. jún. 23. 09:40
 1/5 anonim ***** válasza:

úgy 3-400 forintos órabérrel számolva, (aminél csak jobbat kaphatsz) napi 8 óra úgy, hogy minden nap bemész kivéve hétvégéken, július 1 től augusztus végéig 128 ezer-17 százalékos járulék úgy kb 106 ezer zseton. Ha bemész hétvégén is, vagy ha jobb órabérű melót találsz az is felfele nyomja.

Persze vannak más alternatívák is a diákmunkánál.

2014. jún. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Wow az szuper, sokkal kevesebbre számítottam :D Ha bemegyek pár nyár alatt talán az összeset meg tudnám keresni :D
2014. jún. 24. 08:58
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
hivatalosan minimum a minimálbér összegét meg kell adni, az meg nem 300/400 forint. nem vagyok benne biztos de valami 584 vagy hasonló
2014. jún. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én viszont biztos vagyok benne, mert ennyiért dolgoztam. Keserű tapasztalat, mikor 370 ért hajtasz nappal, és 450-ért éjszaka.


Azt megértem, hogy nem vagy biztos, de minek írsz ide, ha ez a helyzet áll fenn?

2014. jún. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, nem tudom te milyen helyen dolgoztál, de én a másik hozzászólóval értek egyet. Elmentem dolgozni nyáron és előre megmondták, hogy 20 napért (1 hónap) meg kapom a 60e Ft-ot nettóba (és meg is kaptam), ami ugye 94e bruttó. Ez 535 Ft-tal jön ki, ami a minimálbérem volt. Elismerem hogy sok helyen átejtik a diákokat, de nézni kell diákmunkás oldalakat stb. ahol konkrétan ki van írva hogy mennyit kapsz és normális is. Nekem is van ismerősöm aki két hónapért fele annyit kapott mint én egyért, de hát nyilván dolgoztatják szinte ingyért, ha csak úgy kéz alatt dolgozik, ha érted mire gondolok.

Egyébként: [link]

2014. jún. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!